Afrika Dansı ve Perküsyon Atölye Çalışması 26-28 Nisan 2013 Kabak Koyu Shambala

Türkiye’nin ilk ve tek Afrika Ritim ve Dans Topluluğu ‘DANS AFRİKA’nın kurucularını ağırlıyoruz!

Afrika Dansı ve Perküsyon Atölye Çalışması 26-28 Nisan 2013 Kabak Koyu Shambala

Afrika dansı ve müziği, bir çok dans ve müziğin kökenidir. Bu nedenle herkesin kökeninde derinlerde bir yerlere hitap etme, farklı geçmişlerden gelen her kitleyi coşturabilme, derinden etkileme ve neşelendirme özelliğine sahiptir. Afrika’da görsel ifadenin ana unsuru danstır. Afrikalılar ölümden doğuma kadar hayatın her safhasında dans ederler. Bazı dans ve ritimler bedeni, aklı ve ruhu iyileştirmek için kullanılırdı. Bu tür danslar Afrika’da maneviyatı günlük hayattan ayırmayan insanlardan çıkmıştır. 

Afrika dansları ve ritimleri ruhu özgürleştirmenin yanı sıra vücudu uyandırır, akort eder, onurlandırır, varolşumuza inanılmaz bir denge getirir. Afrika’da, yeryüzünden gelen enerjinin, topraktan davulcuya, davulcudan davula, ve çıkan davul sesleriyle dışarıya, etrafa doğru yayıldığına inanılır. Bu ritimler, dansın ritmiyle birleşince bir çeşit trans hali yaşanır ve yorgunluk yerine kendinizi çok daha canlı ve enerji dolu hissedersiniz.

Mükemmel bir egzersiz olan Afrika dansı atölyesiyle doğada, deniz kenarında başlayan sabahlar, öğlen arasından sonra perküsyon atölyesiyle devam edip, ardından akşam üzeri ikinci dans atölyesiyle bitecek. Bu yoğun tempolu ve eğlenceli çalışmalara Afrika dans kültürünü ve tarihini anlatan videolar ve sohbetler eşlik edecek, zamanı adeta unutacaksınız. 

*Geçmiş dans veya perküsyon tecrübesi gerekmez.

Eğitmenler:
Sean R. Jocelyn (ABD)
Amerika Birlesik Devletleri’nden Sean, Manhattan’da inşaat mühendisliği alanındaki kariyerini bırakarak, Ace/New York Health & Raquette Club New York, ve NFPT (National Fitness Trainer) New York, Greenwich Sports Medicine sertifikalı certified personal fitness trainer ve basketbol koçluğu yapmaya başlamıştır. Ayrıca, New York’daki ünlü Djoniba Dance&Drum Center’da Vado’nun öğrencisi olarak aldığı Afrika dansı ve ritimleri eğitimi, Central Park/Prospect Park’da drum circle tecrübeleri ile, Türkiye’de kurumsal ekip çalışmaları ve Afrika Ritimleri Dans Topluluğu ile gösteriler yapmaktadır. Sean dünyanın en büyük ABD’den KANKOURAN Afrika Ritim ve Dans Topluluğu ile aynı sahneyi paylaşmıştır. 

İnci Turan
Afrika Dansını 2005den bu yana Türkiye'de özveri ile yayan, Almanya doğumlu İnci Turan, New York Eyalet Üniversitesi (State University of New York) İktisat bölümünden mezun olduktan sonra Oracle, Xerox ve Akbank Genel Müdürlük’de çalışmış, 11 yıl boyunca yaşadığı Manhattan’da hukuk alanındaki kariyerinin yanı sıra Harlem Black Theatre, YMCA, Crunch Gym, ve Djoniba Dance School gibi New York’un kayda değer mekanlarında Afrika Dansları eğitimleri almış, dünyaca ünlü djembe ustası Mamady Keita, Salif KEITA ve dünyanın en büyük Afrika Dansı Grubu ABD’den KANKOURAN ile aynı sahneyi paylaşmıştır. KANKOURAN’a Türkiye’de halka açık ücretsiz yaptırdığı gösteri CNN Türk’de ana haberlerde canlı yayınlanmıştır. 1981’den itibaren voleybol, modern dans, ve caz dans geçmişinin üzerine, 1999 yılından itibaren aldığı Afrika Dansı dersleri ve New York’da meşhur ‘drum circle’ tecrübeleri ile; Boğaziçi Universitesi’nde Afrika dansı dersi açtırmış, B.Ü.’de 2 sene hocalık yapmış; Türkiye’nin ilk Afrika Ritim ve Dans Topluluğu ‘’Dans Afrika’’yı kurmuştur. Halen Koç Universitesi öğretim üyelerine ders vermeye, ve kurucusu olduğu danışmanlık şirketini yönetmeye devam etmektedir.

Yardımcı Eğitmenler:
Salif Peker (Senegal)
Sara Mbaye (Senegal)

Tarih:
Atölye 26 Nisan- 28 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek.

Yer:
Uzunyurt Mah.Faralya Oludeniz Fethiye  Kabak Koyu Shambala


İletişim Bilgileri
  • Sibel 536 455 6140
  • Gamze 538 443 5643 

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye