Aura Arındırıcı İksir

Yüzyıllardan beri arındırıcı ve negatif enerjileri uzaklaştırıcı özellikleri bilinen doğal maddeler kullanılarak hazırlanan, oldukça etkili bir tarifi sizlerle paylaşacağız.

Aura Arındırıcı İksir

Kullanılan malzemeler hemen herkesin kolaylıkla bulabileceği ve oldukça ekonomik malzemeler… Bahsedilen karışım ise oldukça kısa bir sürede hazırlanıyor ve hazırlanışı da çok kolay…

Tarifimizde kullanacak olduğumuz tuz ve sirke, arındırıcı özelliği yüzlerce yıldır bilinen ve hemen hemen her kültürde bu özelliklerinden faydalanılan, gerçekten çok güçlü maddelerdir. Spiritüel çalışmalar yapanlar, majisyenler ve meditasyon ustalarının neredeyse tümü tuz ve sirke karışımının ne denli güçlü olduğunu bilir ve belirli aralıklarla bu karışımı auralarını arındırmak, negatif enerjilerden ve kötü etkilerden kurtulmak için kullanırlar. Spiritüel konularla ilgilenen bir çok kişi ise biberiyenin belki de en güçlü arındırıcı ve koruyucu özellikli bitki olduğunu bilir.

Aura arındırıcı iksiri, özellikle meditasyon, yoga, çeşitli enerji ritüelleri ve dualarınızdan önce kullanarak, çalışmanızın gücünü arttırabilirsiniz. Ya da özellikle stresli bir gün sonunda, sizi ciddi şekilde sinirlendirecek ya da hayal kırıklığına uğratan bir olay olduğunda, moraliniz bozuksa, enerji seviyenizin düşük olduğunu hissettiğinizde ya da bazı negatif enerjilerin size yönlendirildiğini düşünüyorsanız da kullanmanız etkili olacaktır.

Malzemeler:
 • 1-2 fincan himalaya tuzu ya da deniz tuzu
 • 1-2 fincan elma sirkesi ya da frambuaz sirkesi
 • Büyükçe bir kap dolusu ılık su (en azından tüm vücudunuzu ıslatacak miktarda olması gerekir)
 • 1 çorba kaşığı biberiye yağı ya da 5-6 çorba kaşığı kuru biberiye
 • 1 büyük kuvars kristali (tercihen)

Hazırlanışı:
Eğer kuru biberiye kullanacaksanız, öncelikle kullanacağınız suyu kaynatmalı ve kuru biberiyeyi bunun içerisine  atarak 10-15 dakika demleyerek süzmelisiniz. Süzdükten sonra elde ettiğiniz sıvının soğuyarak ılınması için bekleyiniz.

Ilınan suyun içerisine önce tuzu atarak iyice erimesini sağlayınız. Son olarak ise sirkeyi katıp karıştırınız. Eğer kuru biberiye kullandıysanız, biberiye yağı katmaya gerek yoktur. Fakat kuru biberiye kullanmadıysanız, karışıma sirkeyle beraber 1 çorba kaşığı da biberiye yağı ekleyin. Ancak biberiye yağınız ya da kuru biberiyeniz yoksa, sadece tuz ve sirke karışımı da benzer etkiyi gösterecektir. Yine de daha güçlü bir etki için biberiye kullanmanız tavsiye edilir.

Artık arındırıcı suya enerji yükleme aşamasına geldik. Önceden negatif enerjilerden arındırdığınız büyükçe bir kuvars kristalini su dolu kaba atınız ve kabın üzerini örterek 1 gece bekletiniz. Eğer kuvars kristaliniz yoksa bu aşamayı atlayabilirsiniz. 

Suyun hafızası olduğu, enerjileri ve duyguları emdiği kadim şifacılar ve majisyenler tarafından bilinmesine rağmen, son yıllarda bu özelliği bilimsel olarak da kanıtlanmıştır ve bu konuda pek çok kitap yazılmış, film çekilmiştir. Bu nedenle suya niyetinizi söylemeniz ve bu sayede enerjinizi aktarmanız da önemlidir. Sesli olarak 3 kez suya doğru "Bu şifalı su fiziki ve enerji bedenlerimi temizleyip arındırsın, negatif enerjileri benden süpürüp götürsün…” gibi bir niyet cümlesiyle suyu şarj ediniz. 

Duşunuzu alıp durulandıktan sonra bu suyu başınızdan aşağı dökerek tüm vücudunuzun, saçlarınızın ve saç diplerinizin ıslanmasını sağlayınız. Ardından hemen durulanmayınız, en az 5 dakika bekledikten sonra normal su ile durulanarak bu ufak ritüeli tamamlayabilirsiniz.

Eğer evinizde küvet ya da jakuziniz varsa suyla doldurduğunuz küvete bu suyu sökerek, içerisinde geçireceğiniz 10 dakika tümüyle yenilenmenizi sağlayacaktır. Fakat iksiri küvete dökerek kullanmak istiyorsanız, kullanacağınız malzeme miktarı daha fazla olmalıdır. Bir de küvette otururken iksir ile yüzünüz ve saçlarınızı da ıslatmayı unutmamalısınız.

Aura Arındırıcı İksiri Başka Ne Şekilde Kullanabilirsiniz?
 • Tadı çok hoş olmasa da arındırıcı iksirden birkaç yudum içtiğinizde, etkisi güçlenecektir. Fakat bu karışımı içecekseniz biberiye yağı değil, kuru biberiye ile hazırlanmış karışımı kullanmayı tercih ediniz.
 • Aklınıza gelen tüm değerli ve yarı değerli doğal taşlarınızı bu karışımın içerisinde sadece 15 dakika bekleterek arındırabilirsiniz.
 • Uğuruna inandığınız ya da olumsuz enerjiden etkilendiğini düşündüğünüz objeleri bu iksirle olumsuz enerjilerden arındırabilirsiniz.
 • Bu karışımı haftada bir yenisini hazırlamak suretiyle, büyükçe ve ağzı açık bir kaba dökerek odanızın bir köşesine koyduğunuzda, odanızdaki olumsuz enerjileri nötrleyebilirsiniz.
 • İnancınız doğrultusunda bu iksire çeşitli dua, mantra ya da belli bazı sözcükleri çok sayıda tekrarlayarak okuduğunuzda, enerji suya geçecektir. Sonrasında ise bu sıvıyı niyetinize uygun şekilde arınmak ve pozitif enerjiden yararlanmak için kullanabilirsiniz.

Aura Arındırıcı İksirin Fiziksel Faydaları
 • Bu iksir sadece auranızı değil bedeninizi de arındıracaktır. Sirke ve biberiye saçlarınızı tüm kir ve kimyasal maddeden arındırarak göz alıcı parlaklığa kavuşturur
 • Saç derinizin pH dengesi korunur, daha sağlıklı saçlara sahip olmanıza yardım eder.
 • Kepek ve seboreik dermatit gibi problemlerden kurtulmanıza yardımcı olur.
 • Antibakteriyel ve antifungal özelliğiyle, vücudunuzdaki çeşitli bakteri enfeksiyonu ya da mantar enfeksiyonlarının iyileşmesine yardım eder.
 • Bu iksiri düzenli kullandığınızda sırt, boyun, yüz ve göğüs bölgenizdeki küçük sivilcelerin yok olduğunu göreceksiniz.
 • Bu sıvıyı kullandıktan sonra lif ya da kese kullanarak yıkandığınızda, ölü hücrelerden daha kolay kurtulursunuz.
 • Egzema, sedef vs.. gibi pek çok cilt hastalığına karşı iyi geldiği söylenmektedir.
 • Depresyon, anksiyete, panik atak vs.. gibi psikiyatrik problemlerden şikayetçiyseniz bu sıvıyı her gün ya da gün aşırı ve düzenli kullandığınız takdirde, daha dingin ve huzurlu hissedeceksiniz.
 • Uyumadan önce bu iksiri kullandığınızda, çok daha derin ve huzurlu bir uyku uyuyacaksınız. Uykusuzluk gibi problemlerinizin üstesinden gelmeniz için size yardımcı olacak.
 • Stresli ve yoğun tempolu bir işiniz varsa eve geldikten sonra yapacağınız ilk şey bu iksiri kullanmak olursa, iş stresini üzerinizden atmanız çok daha kolay olacak.

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye