Mey Elbi ile Vinyasa Yoga Kampı

Kalbindeki sevgiyi yaşama ve öğrencilerine akıtan yoganın değerli bir ustasıyla Kaz dağlarında dört gününüzü beraber yaşayın.

Mey Elbi ile Vinyasa Yoga Kampı

4-8 Temmuz 2012
Kazdağları


Vinyasa ve Dinamik Yoga, Meditasyon, ve satsang  ( sohbet paylaşımları – yogaya ve hayata dair ) – Her seviyeye uygudur.

Sabah uygulaması, 08:00 – 11:00 : Fiziksel yoga uygulaması, pranayama, meditasyon  ile başlayacaktır.

Akşam uygulaması, 17:30-19:30: Her gün farklı temalı Vinyasa dersleri olacaktır. Dersin sonunda çeşitli okumalar ve soru-cevap şeklinde paylaşımlar olacak. Ayrıca harmonium ile mantralar öğrenilip uygulama esnasında söylenecektir.

Kamp  4 Temmuz Çarşamba günü saat 17:30’da başlayacak, 8 Temmuz Pazar sabahı 11:00’de sona erecektir.

Günün geri kalan kısmında, kendinizi doğanın akışına bırakarak, doğa içinde yürüyüşler yapabilir, buz gibi şifalı nehir suyunda yüzebilir, köşenizde rahat sedirlerde kitabınızı okuyabilir, uyabilir, sosyalleşebilir ya da dilerseniz tek başınıza doğanın sesini dinleyebilirsiniz. Hızır Kamp’ın lezziz yemekleriyle sağlıklı bir beslenme içinde doğa ve yoganın da desteği ile ruhunuzu derin ve etkili bir şekilde dinleyip, dinlenebilirsiniz. 
Gelirken yanınızda yoga matınızı, savasana – dinlenme pozunda üstünüzü örtmek için battaniye veya şal getirmeyi unutmayın.
Mey, 13 seneyi aşkın bir süredir yoga yoluna tutkuyla devam etmektedir. Derslerini şu şekilde tanımlamaktadır : 

"Yoga derslerimi, etkisi altında kaldığım  Om Yoga’da öğrendiğim ‘vinyasa’ tarzı ve en son gittiğim ve yoga ile bakışımı derinden etkileyen ve kökleştirdiğini hissettiğim Godfrey Devereux’nun ‘dinamik vinyasası’ olarak tanımlıyorum. Varolan beden bütünlüğü içinde bandha entegrasyonuyla eforsuz bir efor araştırması içinde olanla kalmayı araştırıyorum. Yoga, beden hislerimizin, duyarlılık, hassasiyetlik. davet edilen açıklık ve yakınlık içinde derinlerden yüzeye çıkmasını araştırdığımız bir farkındalık çalışması. Farkındalığın başladığı yerde dönüşüm ve değişim kendiliğinden zorlamadan belirmeye başlıyor zaman içinde. Meditasyon ve mantralar da kalp yolunda, bütünlük içinde vazgeçilmezlerim oldu. Spritüellik bence, varolan hayat bütünlüğünü anımsayarak, görünen ve görünmeyenin bütünlüğüne teslim olmak. Hayatın her anında gizem ve bilinmezlik içinde spritüellik var. Fiziksel yoga uygulaması da bunu tekrar tekrar hücrelerimizde hissederekten anımsamamıza bir davet sunuyor.”

Kamp ile ilgili özel sorularınız için Mey Elbi'ye [email protected]  adresinden yazabilirsiniz. Mey hakkında daha fazla bilgiye  www.meyelbi.com  sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Hızır Kamp için Konaklama Bilgileri ve İndirimli Ücretler için : www.hizirkamp.com

 
Cihangir Yoga FINDIKLI
Meclisi Mebusan Yokuşu No: 15, Kat 4
Cihangir, Beyoğlu.
Namık Kemal İlköğretim Okulu karşısı.
i[email protected] 
GSM: +90 (0) 539-5728437
Sabit hat: +90 (0) 212-2431993

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye