Skinner Releasing Workshop 27-31 Mart Antalya

Sundance`de Mart sonu yapılacak Skinner Releasing workshop`u için kayıtlar başladı!

Skinner Releasing Workshop  27-31 Mart Antalya

Skinner Releasing Workshop

Bu atölye daha önce dans ve hareket tecrübesi olmayanlar ve tüm dallarda sanatçılar dahil herkese açıktır.Sınıflar 1-5 & Tabiatta Yaratıcı Çalışma olmak üzere iki ana grupta yapılacak olan bu workshop; Gaby Agis & Mary-Clare McKenna eşliğinde düzenlenecektir. 5 gün boyunca saat 10.00-12.00 arasında SRT, 14.00-16.00 arasında Tabiatta Yaratıcı Çalışma yapılacaktır.

Skinner Releasing Technique Sınıflar 1-5 (SRT - Skinner Özgür Bırakma Tekniği)

Tüm fiziksel benliği dans sanatıyla birleştiren dönüştürücü bir hareket tekniğidir. Güdümlü şiirsel resimler, müzikle beraber işlenerek, spontane, doğaçlama hareketi ortaya çıkarır. Ellerle temas içeren çalışmalar, tutma şekillerimizi ve gerginliğimizi bırakmayı sağlar. Doğanın hedeflediği özgürlüğü, gücü, enerjiyi ve hizayı keşfederiz. Bu yaklaşım, bilincin ve hayal gücünün dönüştürücü evrelerini uyandırır. Bunların tümü destekleyici ve sakin bir atmosferde işlenir.

Tabiatın İçinde Yaratıcı Çalışma

Releasing (Açığa Çıkarma) derslerinde şiirsel resimlerle, etrafımızı saran doğal manzara arasında bağlantılar keşfederiz. Hareket materyalleri, denizi, tepeleri ve ormanları dinlemek ve ona cevap vermekten doğar, solo, düet ve grup kompozisyonlarına dönüşür.

EĞİTMENLER 
Mary-Clare McKenna
Mary-Clare McKenna İngiltere'den gelen bir performans sanatçısı, koreograf ve öğretmendir. Hem İngiltere'de hem Amerika'da ileri gelen sanatçılarla çalışmış ve performans sergilemiştir. Disiplinler arası çalışmalar yaratmış ve bunlar uluslar arası olarak sergilenmiştir. İngiltere'de Gaby Agis & Company ile, New York'ta Janet Aisawa, Lee Nagrin ve Luis Tentindo ile sahneye çıkmıştır. 2001'de Skinner Releasing Tekniği'nin sertifikalı hocası olmuş ve İngiltere ve New York'taki sanat topluluklarında öğretmiştir. Birçok üniversitede sürekli veya misafir öğretim üyesi olmuş ve yakın zamanda tiyatro sanatçısı Lee Nagrin hakkında bir kitap yazmıştır.

Gaby Agis
Yaklaşık 20 yıldır dünya çapında, başlangıç ve ileri seviyelerde SRT öğretmektedir. Uzun süredir profesyonel olan dansçılardan, dansı yeni tanıyanlara kadar çok çeşitli öğrencileri olmuştur. Dans enstitülerinde öğretmenin yanı sıra farklı topluluklara SRT'yi tanıtıp mimarlık, tiyatro ve görsel sanatlar öğrencileriyle çalışmıştır. 2010 - 2011'de SRT sertifika programlarında fakülte üyesi olmuştur. Koreograf ve dansçı olarak, 30 yıl boyunca hastanelerden opera sahnesine kadar çok çeşitli yerlerde performans sergilemiştir. En son projesini Baffin Adası ve Lapland'de gerçekleştirmiş ve buraların sanatçılarıyla bir arada çalışmıştır. 

Atölye (Workshop) Ücreti: 260 €               
Lütfen 10 Mart 2013'ten önce kayıt olun

Zaman: 27 - 31 Mart  (Çarşamba - Pazar)

Konaklama: 125 €'dan başlayan konaklama
                    Sundance Kampı'nda 5 gece, tam pansiyon

Skinner Releasing Workshop'u düzenleyenler:  Gaby Agis & Mary-Clare McKenna

Daha fazla bilgi ve kayıt için:
                                        Deniz Soyarslan:
                                        [email protected],
                                        0532 215 47 04 - 0242 821 41 65Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye