Vücudunuzun Detoksa İhtiyacı Var mı?

Vücudunuzda zehir/toksin birikimi olmuş olabilir mi? Eğer öyleyse hastalık kapıda demektir.

Vücudunuzun Detoksa İhtiyacı Var mı?

Hastalıkların nedeni bağışılık sistemini direncini kıran tek bir nedene, örneğin bulaşıcı bir ajana veya psikolojik bir travmaya bağlanamaz. Hastalığı yaratan şey birçok zehirin zamanla birikmesidir. Herkesin sağlığını koruduğu sürece kolayca aşılamayan bir dayanıklılık seviyesi vardır. Eğer vücudunuzdaki toksin seviyesi sizin dayanıklılık seviyenizin altında kalırsa, vücudunuz genellikle uyum sağlar ve zehirlerden kurtulur. Bu teoriye zehlirlilik "yüklenme teorisi” deniyor ve kurucusu New Yorktaki Gıdasal Tamamlayıcı Tıp Merkezi başkanı Dr. Serafina Corsello.

Dr. Corsello’ya göre insan hemen hastalanmaz, vücudun teslim olması için genellikle uzun bir zaman gerekir. Bu süreç toksin düzeylerinin artması, yanlış beslenme ve disfonksiyonla oluşur. Bütün bu faktörler bağışıklık sisteminin hastalıklara yenilmeye direnen doğal canlılığını zayıflatırlar. Aşırı yüklendiğinde vücudun savunma mekanizmaları yanlış işlemeye başlar ve yorgunluk, kafa karışıklığı, kızınlık, zihinsel bozukluklar ortaya çıkabilir.

Vücudun detoksa ihtiyaç duyduğunu gösteren işaretler şunlardır: baş ağrıları, eklem ağrısı, tekrar eden solunumn sorunları, sırt ağrısı, alerji belirtileri, uykusuzluk, ruh hali değişiklikleri ve besinlere tepki verme. Arterit, kabızlık, hemoroit, sinüs tıkanıklığı, ülserler, psoriyaz ve akne gibi rahatsızlıklar da detoksa ihtiyaç duyulduğunu işaret edebilir.

Laboratuvar testleri detoks ihtiyacını ortaya çıkarabilir. Dışkı, idrar ve kan analizleri, karaciğer fonksiyon testleri ve saç analizleri bu gibi testleri oluşturur. Bir detoksa girmek isteyen kişiler detoksu alayabilecek bir tıp doktoruyla iletişime geçmelidir.

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye