Artrit Hakkında Natüropatik Görüşler

Artritin her türü için en faydalı strateji, daha fazla hareket etmektir. Hareketsiz bir yaşam tarzı dolaşımı azaltır ve kilo alımını artırır.

Artrit Hakkında Natüropatik Görüşler

Bu iki durum da kas iskelet sistemiyle ilgili problemleri kötüleştirir. Egzersiz kas gücünü artırır ve hareket yeteneğini korur. Ayrıca doğru duruş, vücut ağırlığının yanlış dağılımını ve bundan doğacak sertliği ve azalan hareket kabiliyetini önlemekte etkilidir.  

Aşırı kilolu olmak ağırlık taşıyan eklemlerde fazladan stres yaratabilir. Yağ asiti içeriği fazla olan balıklar, yeşil yapraklı sebzeler ve diğer renkli sebzeler, zeytinyağı ve keten tohumu yağı gibi soğuk sıkma yağlar, yemişler ve çekirdekler açısından zengin olan bir beslenme, enflamasyonu azaltıp hareket kabiliyetini koruyabilir. İşlenmiş yiyeceklerden, aşırı şekerden, kafeinden, doymuş veya trans yağlardan kaçınmak da faydalıdır.

Klinik çalışmalar glukozamin, kondroitin ve balık yağlarının eklem enflamasyonu ve şişmesini azaltabileceğini, eklemin hareket aralığını artırabileceğini ve ağrıya iyi geldiğini gösteriyor. Şeytan pençesi, aksöğüt kabuğu, zerdeçal, zencefil ve kereviz çekirdeği gibi bitkiler de enflamatuar karşıtıdır ve ağrıyı azaltabilir. 

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye