Evde Peynir Atölyesi 16 Kasım 2013 Antalya

Türkiye'nin ilk organik tarım çiftliklerinden, Antalya'nın cennet köşesi Geyikbayırı'ndaki TaTuTa çiftliği Rasayana'da 16-17 Kasım tarihlerinde Evde Peynir Atölyesi düzenleniyor.

Evde Peynir Atölyesi 16 Kasım 2013 Antalya

Evde Peynir Bilimi, peynir sevdalılarının, peynirlerini, bilimin ışığında, kontrollü ve tekrarlanabilir şekilde yapmalarına, hijyen ve besin değeri gibi unsurları göz önünde bulundurmalarına katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Açıklama
Bizler evde peynir hobisi olanlara gıda mühendisi gözü ile bilimsel yaklaşımlar sunmayı hedeflemekteyiz. Yapacağımız paylaşımlar evde peynir yaparken daha bilinçli ve bilimsel çalışmayı hedeflerken, okurlarımızın soru, deneyim ve yorumlarını da bu platformda sunmalarından büyük memnuniyet duyacağız. Yine bu sayfada, Ankara ve Antalya'da yapacağımız atölye çalışmalarının duyurularını sizlerle paylaşacağız. Amacımız, bilimsel bilgilerle donatılmış bir ekolojik yaşamı hedefleyenlere, peynir üretimi alanında katkı sağlayabilmektir. Günümüzde internette her türlü bilgi mevcuttur ve, ne yazık ki, bunların bir kısmı, bu alanda yetkin olmayan kişilere aittir. Bu kişiler, dünya bilimsel literatürü ile uyumlu olmayan bazı bilgilerle, ekolojik yaşamı hedefleyen kişileri yanıltabilmektedirler. Ekolojik yaşamayı hedeflerken, yanlış bilgiler yüzünden insanların sağlığı tehdit altında olabilir. Diğer yandan, işlenmiş gıdalarla ilgili ortaya çıkan tağşiş haberleri de hepimizin piyasada satılan ürünlere şüphe ile bakmamıza neden olmuştur. Bizim bu konudaki çözüm önerimiz, kendi gıdasını üretmek isteyenlerin bunu ellerinden geldiğince yapmaları, ancak bunu yaparken, bilimsel ve bilinçli bir yol izlemeleridir. Sevgi ve bilgi ile, keyifli peynir üretimleri dinleriz.
Zümrüt B. Ögel (Prof.Dr., ODTÜ, Gıda Mühendisi), Ömer Delikkafa (Akdeniz Üniversitesi, Gıda Mühendisliği mezunu)Ayrıntılı bilgi için [email protected] adresine e-mail ile başvurabilirsiniz.

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye