Meghan Currie ile Nefis Hayat 15 - 17 Kasım 2013 İstanbul

Hayat bir güzellemedir, taşkın bir zenginliktir ve eğer kendi hayatınızla ilgilenmeye başlar, onu ekip sular, ona büyümesini öğretirseniz serpilecektir, serpilmekle içinizde var olduğunu tahmin bile etmediğiniz hücreleri ve melekeleri uyandıracaktır.

Meghan Currie ile Nefis Hayat 15 - 17 Kasım 2013 İstanbul

Program
  • 15 Kasım 2013, 18.30 - 21.00 / Yoğun Zarif Arınma 
  • 16 Kasım 2013, 10.30 - 13.00 / Nefis Dönüşüm
  • 16 Kasım 2013, 15.00 - 17.30 / İlham Çağrısı: Nefese, Yaşam Gücüne, Yaratıcı Zekaya Bir Çağrı
  • 17 Kasım 2013, 10.30 - 13:00 / Daimi Orgazm

Bu hafta sonu atölyesi içimizdeki Hayatı Pekiştirmek üzerine olacak. Kanal-zihin-kalp güçlendirmenin ve zindeleştirmenin farklı yollarını araştırarak, hayatın daha zarafetle içimizde yeşermesi için güzel bir alan yaratarak, merak ve cesaretle iç alanımızın katmanlarını keşfedeceğiz. Nefes farkındalığı ve çalışmalarıyla, yaratıcı ve tahmin edilemez asana serileriyle ve derine işeyen kuvvetli niyetlerle bütün hafta sonu bir yolculuk, bir keşif olacak ve tüm dersler bu sürecin açılmasına hizmet edecek.

15 Kasım 2013, 18.30 - 21.00 / Yoğun Zarif Arınma 
İçinizdeki benzersiz bavulunuzun senfonisi içinde dolaşın ve silkelenin. En yüksek gerçeklikle aynı hizada olmayan bırakılsın, daha leziz yüklemelere yer yaratsın.Burgular, derin kalçalar, açık kalpler, zengin ölüm, daha fazla Hayat.

16 Kasım 2013, 10.30 - 13.00 / Nefis Dönüşüm
Bizi birbirimize bağlayan ağları keşfedeceğimiz bu asana oyunu, dinamik ve nefis bir yoğunlukta olacak. İçsel yaşamımızın acı tatlı tüm lezzetleri içinde ne kadar rahat hissedebileceğimizi araştıracağız. Keskinleşmiş bir gözlem becerisiyle izleyeceğiz. Eski hikayelerimizin ateşte yanarken çıkardığı çıtırtıları dinlerken arıtacağız, parlatacağız, süzeceğiz... Hayatın sızmasına, kaplamasına, sırılsıklam etmesine... yani bizi bildiği gibi yapmasına izin vereceğiz. Dönüşüm kaçınılmaz. Açılıp saçılmaya hazır olun. 

Nefis:
1 zanaatin kusursuz şeklini taşır
2 keskin bir takdir veya hassasiyet
3 hoşa gidecek kadar güzel veya narin
4 YOĞUN

Dönüşüm:
1 fiziksel bir şeklide, yapıda veya özde, özellikle doğaüstü yollarla gerçekleşen bir değişim: aynı zamanda, çarpıcı bir değişiklik (görünüşte veya karakterde)
2 şekilde ve hayvanlarda çoğunlukla bir larvadan yetişkinliğe dönüşüme eşlik eden esaslı bir davranış değişimi. 
Ana Yemek: tepetaklak, varlığımızın her yönden pişmesini sağlayacak kadar açık seçik.

Yaratıcı Deha
"Herkes dehadır. Ama eğer bir balığı ağaca tırmanma becerisine göre yargılarsanız, balık tüm hayatını aptal olduğuna inanarak geçirir." -Albert Einstein

16 Kasım 2013, 15.00 - 17.30 / İlham Çağrısı: Nefese, Yaşam Gücüne, Yaratıcı Zekaya Bir Çağrı
Hayat sayıldığı zaman, bu saygının kalitesine orantılı bir cevap verir. Hayatın tüm zerrelerini bilinçli şekilde tanıyabilme becerisi kazanmalıyız. Bu kanalla, bu zamanda burada olmaya yönelik en ulu arzumuzun frekansı ve kalitesiyle hizada olarak yaşamın tümünü tanımakta beceri kazanmalıyız.

a. Zihnin veya duyguların yüksek bir his veya etkinlik seviyesine uyarılmaları.
b. Böyle bir uyarılma içinde olma hali 
c. Zihni veya duyguları harekete geçiren ya da eyleme ve icada yol açan bir kişi veya sanat eseri gibi bir temsilci
d. İlhamla gelen ani bir yaratıcı eylem veya fikir gibi bir şey.
e. İlham verme veya ayaklarını yerden kesme niteliği: ilham dolu bir tablo
f. İlahi rehberlik veya insanlığın zihnine ve ruhuna doğrudan zerk edilen bir etki
g. İçine çekme eylemi, özellikle de ciğerlere havanın alınışı.

17 Kasım 2013, 10.30 - 13:00 / Daimi Orgazm
Tıpkı değişik bir yemekteki her lezzeti, veya keskin kokularla dolu bir şehirdeki her kokuyu, veya bünyemize dolan her duyguyu takdir etmek gibi her bir hareketin her bir parçasının takdir edilmesi; işte zengin olmak benim için bu demek. Her bir hareketin her bir parçasını, ayrı ayrı çaldıkları çılgın eşsiz notalarla, her anın deneyimimizin tonunu belirlediği ve aynı notayı asla iki kez çalınmadığı benzersiz türde bir masaj olarak deneyimlemek. Bunu bedende hissetmek, tüm notalar, tatlar ve bu insanlık deneyiminin tüm şaşaası için duyarlılık ve takdir geliştirmek... yani, daimi orgazm. 

İnle ve kıpırda.
İleri seviye , ağır çekim, derin, şaşaalı ve sarhoş edici bir dans. Her harikulade dokunun bir sonrakini göz önüne sererek açılması için nefis bir serileme.
Hayat, bir orgazm olarak yaşanmalıdır.


Biyografi:
Kanada, Vancouver'dan gelen, tadı tuzu yerinde, ateşlerde yanmış bir beden sanatı performansçısı. Meghan sevimli, eğlenceli ve tatlı, sesi çocuk gibi ama nasıl oluyorsa kulağa hem saf hem de bilge geliyor, bir çeşit yoga perisi gibi, hatta ninja perisi; bir kişinin hem bu kadar sıcaklığı ve nezaketi bünyesinde bulundurması, hem de rüyada bile görülmeyecek kadar core hareketleri ve kalça açıcılarla öğrencilerini yıkılmanın eşiğine getirme becerisine sahip olması çok ender görülür. 

Neler bekleyebilirsiniz? Terlemeye, sıkı çalışmaya, sevgiyle zorlanmaya, mümkün olduğunu sandığınızın ötesine açılmaya hazırlıklı gelin. Ham, yoğun ve gerçek anlarda tatlı dille huzurlu ve rahat hissetmek için cesaret alacaksınız. Meghan'ın dersleri Niyet, Hizaya Olağanüstü İlgi ve aşırı oyunbaz yaratıcı serileme doludur. Oyunbaz bir yaklaşımla ama güvenle nefis bir beden mimarisi, bir beden sanatı yaratmak amacıyla merkez kuvveti, dengeyi ve bedenin zekasını geliştirmek üzerine çok odaklanır.

Tarih: 
15-17 Kasım 2013

Yer:
Cihangir Yoga, İstinye

Ücret: 
Tek ders: 75 TL.

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye