Kahramanın Yolculuğu 20 - 21 Temmuz 2013 İstanbul

20-21 Temmuz'da Ashaka Retreat, Büyükada'da Yeşim Cimcoz ile Kahramanın Hikayesini yeniden yazıyoruz!

Kahramanın Yolculuğu 20 - 21 Temmuz 2013 İstanbul

Bir gün kendimi bir masalın içinde buldum. Masalı ben yazmışım, kahramanı benim...
Yaşadığınız hayat kendinize yazdığınız bir masaldır. Siz doğru bir masalın içinde misiniz?

Kahramanın Yolculuğu atölyesinde ağırlıklı olarak hikaye anlatımı özellikle de yazılı hikaye anlatımı kullanılır. Aynı zamanda boyama, kolaj gibi sanatsal çalışmalara yer verilir. Atölyede enerji bedenlerimiz, bir enerji varlığı olmamızla ilgili kısa bilgiler verilir ve bazı bölümlerinde süptil enerjilerle çalışma konusunda da alıştırmalar yapılır.

Bu atölyenin aslında katılımcılara anlatmak istediği her birimizin kendi yazdığımız hikayelerimizin kahramanı olduğumuz ve eğer içinde bulunduğumuz hikayeden memnun değilsek yenisini yazabileceğimizdir. Mevcut hikayemizi her gün nasıl gerçekleştirerek yaşıyorsak, atölye sonunda yeni hikayemizi yazdıktan sonra onu gerçekleştirme yolculuğumuza başlayabileceğiz ve daha bizimle uyum içinde olan, daha mutlu ve tatmin olduğumuzu hissettiğimiz bir yaşamı kendimiz yapılandırmış olacağız.

Joseph Campbell'in edebiyata taşıdığı, Carl Jung'un çalışmalarında gördüğümüz Kahramanın Yolculuğunda, kahramanımızın normal giden yaşantısında bir çalkalanma olur, bir huzursuzluk hali yaşanır ve bu değişime, dönüşüme bir çağrıdır. Atölye, katılımcılar için çağrıyı duyduktan sonra attıkları ilk adımdır. Kahramanımız çağırıya yanıt vermeye hazır gelir ve atölyede yaptığımız çalışmalarla çıkacağı yolculuğun bir haritasını oluşturup hazırlanır.

Atölyenin temel anlayışı "çevrendekileri değiştiremiyorsan kendini değiştir" olduğundan katılımcıların yaşamlarında hiç bir şey değişmese bile, atölye sonunda o yaşama farklı bir bakış açısı farklı bir hikaye ile yaklaştıklarından çok daha olumlu bir bakış açısı yakalamış oluyorlar. Ayrıca bu bakış açısı ile yaşamlarında gerçekten kontrol edebileceklerini fark ediyorlar. Kurban olmaktan çıkıyor, eyleme geçip yaşamlarında olumlu adımlar atıyorlar.

Çalışmalarda kullanılan en temel araç yazı. Önce kendimizi keşfetmek için yazıyoruz, Yazının yanı sıra mandala boyama, kolaj yapma, Duyguları ve enerjimizi dengelemek için Duygusal Özgürleşme Teknikleri uygulaması katıyoruz.

Yeşim Cimcoz 
Yeşim Cimcoz son 20 yıldır roman, öykü, kişisel gelişim yazıları ve herhangi bir konuda kitap yazmak isteyenlere danışmanlık ve eğitim veriyor. Temmuz 2012’de Bahariye’de Yazı Evi’ni (www.yazievi.yesimcimcoz.com) açtı. Eğitimlerine, danışmanlıklarına ve diğer çalışmalarına şu anda oradan ve internet üzerinden devam etmektedir. Ayrıca 3 yıldır kendi başlattığı Istanbul’u Yazıyorum (www.istanbuluyaziyorum.com) projesi ile İstanbul’u ve yazmayı sevenleri her ay İstanbul’u yazmak üzere bir araya getiriyor. İstanbul dışında bulunan yazarlar için de www.yazarlikkursu.com sitesi üzerinden yazarlık çalışmalarını sürdürmektedir. Yeşim Cimcoz’un yazı adına heyecan duyduğu konu özellikle yazının iyileştirme gücüdür. Bu konuda Kahraman’ın Yolculuğu adında bir Yazı ve Terapi çalışması yürütmektedir.

Program İçeriği
20 Temmuz, Cumartesi:
 • 12:00 Tesise Giriş & Yerleşme
 • 13:00-15:00 Atölye çalışması
 • 15:00-16:00 Öğle yemeği
 • 16:00-18:00 Atölye çalışması
 • 19:30 Akşam Yemeği
21 Temmuz, Pazar:
 • 09:00-10:00 Kahvaltı
 • 10:00-15:00 Atölye çalışması
 • 15:00-16:00 Öğle yemeği
 • 16:00-18:00 Atölye çalışması
 • 19:00 Tesisten ayrılış
*Her saat 15 dakika ara verilecektir.

Kimler Katılabilir?
Bu eğitime hayatında bir şeylerin doğru gitmediğini düşünen, değişimin çağrısını duymuş ama tam olarak bunun nasıl olacağını bilemeyen, hayat hikayesini yeniden yazmak isteyen herkes katılabilir. 
Beraberinde katılımcılar açık bir zihin, macera hevesi, heyecan ve biraz da inanç getirirlerse nefis olur.

Tarih
20 - 21 Temmuz 2013

Yer
Ashaka Retreat Büyük Ada

Ücret
 • Tek kişi kalış 575 TL
 • İki kişilik odada kalış 550 TL
 • Üç kişilik odada kalış 520 TL 
Not
 • Fiyatlara KDV dahildir.
 • Bir gece tam pansiyon konaklama (kahvaltı, akşam yemeği, 2 öğle yemeği ve içecekler dahil) ve toplamda 13 saatlik atölye çalışması fiyata dahildir. 
 • Duş ve tuvaletler ortak kullanımdır.
 • Su, meyve suları, bitki çayları gibi içecekler ücrete dahildir. 
 • Kurs en az 5, en fazla 10 kişinin katılımıyla gerçekleşecektir.
Kayıt ve Bilgi için
Seda Tüfekcioğlu
telefon: 0530 443 4321

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye