Oshadhi Aromaterapi Kursu 30 Kasım - 4 Aralık 2013 İstanbul

Oshadhi'nin kurucuları Dr. Malte Hozzel ve Johann Burger İstanbul'a gelerek 5 günlük bir seminer verecekler.

Oshadhi Aromaterapi Kursu  30 Kasım - 4 Aralık 2013 İstanbul

Bu seminer sadece yağlar, yapımı ve kullanımı değil, insanın doğa ile ilişki ve iletişimi, insan bilincini de anlatılacak.  Dr. Malte, Ayurveda ve Yoga geleneğinden geldiği için, seminer'de dünyaca tanınan Ayurvedik Dr. David Frawley'nin çok geniş kapsamlı ve çok değerli bilgiler içeren, bu konuda kaynak özelliği taşayan "Bitkilerin Yogası" kitabını temel alacak. Yani bu seminer sadece yağlar değil, doğa ile yakından ilgilenen ve seven herkese hitap edecektir.

Yaşam Enerjisi   Kaynağı "Ayus / Oshadhi"
Organik ve nadide yağların eksperleri

Aromaeksperi, Dr. Malte Hozzel, uzun yıllar önce, özel seçilmiş esans yağlarını, üretmeye ve pazarlamaya başlamıştır. 1989 yılında OSHADHI markasının planı oluşmuş ve 1990 yılında ise Ayus markası çeşitli dükkan ve alanlarda piyasaya sunulmaya başlanmıştır. 450 çeşit, vahşi ortamda veya organik koşullarda yetişen, özel ve nadir bulunan bitkilerden elde ettiğimiz eterik yağlarını (esans) en yüksek kalitede üretip sunmaktayız. Ve büyük miktarlarda satışı öngörmekteyiz.

Ayus markasının ürün paleti, 18 yıldır bellibaşlı kriterlere uygun olarak, oluşturulp geliştirilimeye devam etmektedir. OSHADHI ürünlerinin güzelleştirici ve canlandırıcı etkisi, ürünlerin kalitesini göstermektedir.

Fa.Ayus'un kurucusu Dr. Malte Hozzel, 1971 yılından beri esans yağları ile ilgilenmektedir ve dünyanın birçok yerinde üretici ve eksperler yetiştirmiştir. Farklı kıtalara, sık sık yaptığı seyahatler ile birçok şifalı bitkiyi yakından tanıma fırsatı bulmuş ve bunların içinden de en yüksek kaliteye sahip olanlarını özenle seçerek kendi ürün listesini oluşturmuştur. 

Hedefimiz: Yüksek kalite ve Şeffaflık
OSHADHI ürünleri, koku kalitesi, çeşitlilik ve saflık yönünden tartışmasız bir konuma sahiptir. 18 yıldır, eterik yağları, taşıyıcı yağları ve Hidrolatları 50 farklı ülkede, kaynağında üretmekteyiz. Ne zaman üreticiler ile iletişime geçsek, ekolojik tarım ve  güzelleştirici ve şifalı bitki kullanımı üzerine ilgi uyandırıyoruz.
OSHADHI'nin  temel prensibi, en yüksek kârı elde etmek değil, ürünlerinin saflık ve kalitesini sunabilmektir.

Seminer Konuları "Dr. Malte Hozzel"
  • Gün 1:
A)Bitkilerin ruhsallığı  İnsanlar ile Bitki aleminin bağlantısını anlamak üzerine bir giriş 
B) Esans yağları nedir?  Başlıca elementleri sıralayarak esans yağlarının gerçekten ne oldukları açıklanacak. Anlamayı sağlamlaştırmak için Provansal Lavanta üretimi ve esans yağının distilasyonu ile ilgili bazı videolar gösterilecek. 
C) Çekip çıkarma Metodları - Verim – Üretim Esans yağlarının üretimi ile ilgili  farklı prosedürler verilecek. Çeşitli distilasyon ve oluşum metodları ve bunların esans yağlarına olan etki ve verimliliği anlatılacak. 
D) Video: Hindistan'ın esans yağları Vedaların ülkesinden bitki ve esanslar tanıtılacak: ör: Lotus, Yasemin
E) Aromatherapy'ye Giriş Günümüz modern dünyasında Aromaterapi değeri hakkında temel bir anlayış sağlanacak.
F) Her bölümden sonra 20 dak. Soru cevap 
  • Gün 2:
A)Aromatherapy'nin özellikleri I  Modern Aromaterapi'yi ve tarihini yakından tanıma, çağdaş tıbba yaklaşımı ve  karşılaştırılması. 
B) Esans yağlarının saflık ve kalitesi ”, Doğal kokuların doğru seçimi ile yakından ilgilenenlerin bilgisini derinleştirecek bilgiler verilecek. "Enerji Tıbbı" ve bir bitkinin esans yağlarının niçin çok farklı olabildiği, kâr sağlamanın arka yüzü anlatılacak.
C) Esans yağlarının biyokimyası I: Ana biyokimyasal bileşenler'in  psikoloji ve fizyoloji üzerinde ki etkileri incelenecek.. 
D) Aromatherapy'nin özellikleri II + III : Aromatherapi'nin değerleri ve tarihini daha derinden anlayış , çağdaş tıbba yaklaşımı ve  karşılaştırılması. 
E) Video: Madagaskar'ın esans yağları - Çok nadir ve güçlü tıbbi bitkilerden elde edilen esans yağları tanıtılacağı bir yolculuğa çıkarılacak.
F) Her bölümden sonra 20 dak. soru cevap
  • Gün 3:
A)Esans yağlarının biyokimyası  II :Ana biyokimyasal bileşenler'in  psikoloji ve fizyoloji üzerinde ki etkilerini incelemeye devam edeceğiz. 
B)Koku alan Beyin – koku duyusu ve bunun modern aromatherapy ile olan bağını öğreneceğiz.
C)Psycho-Neuro Aromaterapi - Aromatherapi'nin psikolojiyi, beden ve zihni nasıl etkilediğini deneyimleyip anlayacağız. Farklı esans yağları kullanacağız.
D)Aromaterapi'de taşıyıcı yağlar – dokunma sanatı -      Masaj ve cilt bakımı için holistik (bütüncül) aromatherapy. Yağlı asitlerin anlaşılması.
E)Fas'ın esans yağları üzerine bir Video” Bazı başlıca esans yağları tanıtılacak: Gül
F) Her bölümden sonra 20 dak. soru cevap
  • Gün 4:
A) Synerjiler ve karışımlar - – Sağlık ve terapi için formül and metodlar-
B) Ayurveda ve Aromatherapy - birçok yönleri ortak -  Başlangıç aşamalarında, pratik yönden paralellik gösteriyorlar. Bu iki metodun cezbedici yönlerini öğreneceğiz. Doshalar ve alt doshaların anlamını. Bunlar Esans yağı seçiminde önemli rehber niteliğinde bilgiler.
C) Bitki ve İnsan - İnsan ve bitkiler aleminin eskiden beri süregelen,  kadim ilişki ve bağlantısına dair.
D Güney Amerika'nın esans yağları - – Tıbbi bitkiler'in kıtasında ki esans yağları hazinesi tanıtılacak. 
E) Her bölümden sonra 20 dak. soru cevap 
  • Gün 5:
A)Nadir esans yağları - – modern aromaterapi'ye "yeni gelenler" tanıtılacak.
B)Aromatherapy'nin güvenlik faktörleri ” modern aromaterapi'de dikkat edilecek hususlar çerçevesinde elementler özetlenip örneklendirilecek.      
C)Video: Bergamot yağı üretimi  turunçgiller esanslarının oluşumuna dair. Video: Simyasal distilasyon - ”  artistik distilasyon'un özel yolu
D)Bitkiler'in Yoga'sı 
E) Her bölümden sonra 20 dak. soru cevap

Katılım için;
İrtibat adresleri:
Facebook: Ozlem Ozulker
LinkedIn: Özlem Özülker

Not;
  • 5 günlük seminer 500TL. olacak. 
  • Mekan, Şişhane'de sim-pera "www.sim-pera.com"
  • Kurs saatleri hergün 9:30-18:00
  • Tercüman olacak. Yani İngilizcesi olmayan veya zayıf olanlar da rahatlıkla katılabilirler.

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye