TANTRA 1 Swami Vivekananda ile 20-22 Eylül 2013 İstanbul

Vivekananda kendini günümüzün ruhtan uzak dünyasında hızla özünü yitiren kadim Hint ve Tibet Yogasının gerçeklerini öğretmeye adamıştır.

TANTRA 1 Swami Vivekananda ile 20-22 Eylül 2013 İstanbul

Agama Yoga Tantra 1’de ezoterik Tantrik Yoga gelenekleri ve mistik erotizm felsefesi aktarılıyor. Tantra felsefesine odaklanan bu haftasonu çalışması, geleneksel kuram, örneklemeler, meditasyon ve Hatha Yoga uygulamaları içerir. 

Kursta Ezoterik Tantra öğretisi, Batı anlayışına uyarlanmış, metodik bir aktarımla özgünlüğü ve zenginliği korunarak sunuluyor. Mistik erotizm, Yoga, Çin Taosu, Tibet Budizmi, Simya ve Orta Doğu İmsak geleneklerindeki bilgiler ışığında yorumlanıyor.

Kurs içeriği:
 • Tantrik yollar (Kırmızı, Beyaz ve Siyah Tantra)
 • Dişi/eril kutupluluğu
 • Cinsel enerjinin kontrolü (Süblimasyon)
 • Orgazm türleri
 • Tantra ile gelen şifa
 • Tantra ve Batı tıbbı ilişkisi
 • Kadın ve erkeklere özel eğitimler  
Katılımla İlgili Detaylar:
 • Kursa bireysel veya eşle katılım mümkündür. 
 • Kurs kapsamında müstehcen sunumlar ya da çıplaklık yoktur.
Kayıt için: [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Tarihler:  
20 Eylül 19:30 – 22:00* 

(Tanıtım semineri)
 • 21 Eylül 09:00 – 19:00
 • 22 Eylül 09:00 – 19:00 
* 16 Ekim Cuma akşamı katılım HERKESE AÇIK VE ÜCRETSIZDIR. 

SWAMI VIVEKANANDA SARASWATI
1962 yılında dünyaya gelen Swami Vivekananda Saraswati, özgün ve çağdaş Yoga öğretisinin önde gelen temsilcilerindendir. Kendini günümüzün ruhtan uzak dünyasında hızla özünü yitiren kadim Hint ve Tibet Yogasının gerçeklerini öğretmeye adamıştır. Bir yandan kendinden önce gelen Yoga ustalarının ruhsal yolunda ilerlerken, bir yandan da Yoga’yı yaşayan bir bilim olarak sunmayı başarmaktadır.
16 yaşındayken ruhsal bilimler konusunda eğitim almaya başladı. Elektrik mühendisi olarak mezun olduğu üniversite yaşamı boyunca ilk gurusunun gözetiminde, yoğun Yoga ve Tantra pratiklerine başladı. 1980’lerde Romanya’daki komünist rejim nedeniyle büyük zorluklar çektikten sonar 1990'da Kopenhagen'e yerleşerek şu an Danimarka'nın en büyük Yoga okulu olan NATHA'yı kurdu.
 
1998'de Fizik Olimpiyatları’nda altın madalya kazandı ve 'Mensa International'ın üyeliğine kabul edildi. Aynı yıl Hindistan'daki Kumbha Mela'da sanyas yemini etti ve diksha aldığı gurusu ona 'incelikleriyle kavrama' anlamına gelen ‘Vivekananda’ ismini verdi. Ardından 4 yıl Hindistan'da kalarak Rishikesh'de Yoga eğitimi verdi. Ulaştığı başarı sonucu Hindistan devleti tarafından Uluslararası Yoga festivalinde Yoga’yı temsil etmekle görevlendirildi.

Agama Yoga okulunun kurucusu ve baş öğretmeni olan Swami Vivekananda, Kundalini Yoga’yı ve Kaşmir Şivacılığı öğretisine dayalı Tantra Yoga’yı bu denli derinlemesine inceleyerek aktarabilen sayılı Batılı hocadan biridir. 5 dil konuşan ve aynı zamanda bir kayropratisyen olan Swami'nin dehası, ruhsal dünyayı pratikte mükemmel bir tutarlılıkla sunabilmesindedir.

Agama Yoga Tantra workshoplarıyla ilgili detaylı bilgi için: http://www.agamayoga.com/workshops/tantra1.htm

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye