Trikomoniyaz - Belirtileri

Bazı vakalarda akıntı ile kendini gösteren cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır.

Trikomoniyaz

Trikomoniyaza, trikomonaz denilen bir parazit sebep olur. Parazit, genellikle cinsel temasla bulaşır. Her ne kadar çoğunlukla semptomsuzsa da vajina (kadınlarda) veya idrar yolu (erkeklerde) iltihaplanabilir, akıntı, yanma, kaşıntı ve karnın alt kısmında ağrı olabilir.

Trikomoniyazın belirtileri sadece bazı vakalarda görülür:
  • Vajina veya idrar yolundan alışılmadık sarımsı veya yeşilimsi akıntı (köpüklü olabilir)
  • Cinsel ilişki ve/veya idrara çıkma sırasında ağrı 
  • Kaşıntı, tahriş ve/veya yanma hissi 
  • Karnın alt kısmında ağrı 
  • Vajina veya penis kanaması
Jinekolog yabancı herhangi bir organizmanın varlığını ortaya çıkarmak için vajina veya idrar yolundaki sızıntılardan bir numune alır. Trikomoniyazın tedavisi tipik olarak paraziti öldürmek için metronidazol haplarını içerir.
Akupunktur
Trikomoniyaz ile ilgili akıntıyı tedavi etmek için akupunktur uzmanı mide, dalak ve konsepsiyon kanalı meridyenleri boyunca iğne batırır.

Akupres
Akupres uzmanı bu durumu (ve özellikle vajina akıntısını) mesane, safra kesesi, mide, dalak ve yönetici kanal meridyenleri boyunca noktalara basınç uygulayarak tedavi edebilir.

Çin Bitkisel Tedavileri
Akıntıyı tedavi etmede yardımcı olabilen bitkisel formüller arasında Gentiana ve Rehmannia Eight bulunur. Bitkisel tedavi uzmanı ayrıca hem kadınlarda hem de erkeklerde tirkomoniyazı tedavi etmek için cnidium monnieri, şap, angelica anomala, yams kökü (dioscorea opposita), küsküt, katran yoncası (psoralea)  ve foxnut içeren bir ilaç hazırlayabilir.

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye