Dr. Hasan Doğan

Dr. Hasan Doğan

Proloterapi
  • Kurum:
  • Tel: 258 265 3264
  • Web Adresi:
  • Adres: Sırakapılar mah. Saltak Cad. No:44 Arıkan apt Kat:4 ( Sifa hastanesi karşısı) / ACIPAYAM / DENİZLİ
09.09.1962 ' de Kayseri ili Sarız İlçesinde , altı çocuklu bir ailenin birinci çocuğu olarak doğdu. İlköğretimini  Pınarbaşı  Melikgazi ilkokulunda tamamladı. Orta ve Lise eğitimini Devlet Parasız yatılı olarak , İnebolu da , Kayseri Atatürk Lisesi ve  Pınarbaşı Lisesinde tamamladı.

1982 yılında Gazi Üniversitesi Tıp fakültesini kazandı.

1988 de Tıp Doktoru olarak mezun oldu.

Mecburi hizmetini Erzincan ili Çatalarmut sağlık ocağında ,1988-1990 yıllarında tamamladı

Vatani Hizmetini Aksaz Deniz üssünde 1992 de yaptı.

1993 de Ankara Numune Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde ihtisasa başladı.

1997 de  operatör doktor ünvanı aldı.

Öğrencilik yıllarından beri geleneksel tıp, akupunktur,halk sağlığı, fitoterapi konularına ilgi duymaktaydı.

2004  yılında Moder ( Medikal Ozon Derneği)  in açtığı Reneta Vibahnın eğitmen olarak katıldığıozon Tedavisi kurslarına katıldı.

2005 yılında Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ARGEFAR bölümünün açtığı Fitoterapi kurslarını tamamladı.

2005-2007 yıllarında Bilimsel Nöralterapi,Tamamlayıcı Tıp ve Akupunktur Derneklerinin verdiği Nöralterapi, Şelasyon TedavisiMikrosistem AkupunkturManyetik Alan TedavisiApplied Kinesyoloji eğitimlerini tamamladı.

Bilimsel Nöralterapi Derneğinin eski 2. başkanıdır.

IGNH (Almanyan Uluslararası Nöralterapi Cemiyeti) eski eğitmenidir.

BNR (Bilimsel Nöralterapi Derneği eski eğitmenidir.

 Ozon Tedavisi ve Nöralterapinin Ortopedik hastalıklarda kullanımı temel konulu, yayınları, poster ve çalışmaları çeşitli Bilimsel platformlarda yayınladı. ( BARNAT dergisi, TOTBİD Dergisi)

Nöralterapi, Ozon tedavisi alanında sempozyum, kongre, kurs, konferanslarda, hocalık, eğitmenlik, oturum başkanlığı, work shoplar yaptı.

2006 yılında  Gazi Üniversitesi Reaniimasyon ve Resusitasyon Kursunu tamamladı.

Özellikle Yara tedavisi ve Artrozlarda ozon tedavisi, İntra artiküler ozon uygulamaları, Nöralterapi, Proloterapi uygulamaları ve Miyofasial sistem sorunları ile Tetik noktalar konusunda çalışmalar yapmaktadır. Yaptığı çalışmaları çeşitli dergilerde yayınlamaktadır.( BARNAT-Bilimsel tamamlayıcı Tıp Dergisi), (TOTBİD-Türk Ortopedi Travmatoloji Derneği Dergisi)

2012 yılında "Ortopedik Hastalıklarda Ozon Tedavisi ve Nöralterapi" isimli ilk kitabını yazdı. Bu kitap ozon tedavisi hakkında yazılan ilk, Nöralterapi konulu 2.Türkçe kitaptır.

Nisan , 2012'de  Bilimsel Proloterapi Derneğini(BPoD) kurdu.Türkiye'de proloterapi eğitim müfredatını uluslararası standartlarda oluşturup eğitimi başlatan kişidir.

BPoD Kurucu Başkanıdır.

Klasik tıp ve Tamamlayıcı tıbbı kendi branşı olan Ortopedik hastalıklarda kombine kullanmaya özen göstererek hastanın iyileşmesi ilkesini temel kaygısı olarak görmektedir.

Halen çalışmalarına Denizlide özel muayenehanesinde (kliniğinde ) Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak devam etmektedir. Ağırlıklı olarak Lokomotor sistemin  kronik hastalıkları , iyileşmeyen yaralar, Romatizmal hastalıklar  konusunda çalışmalar yapmaktadır.

1989 yılında Emel öğretmenle evlendi Cem Baran adında İnşaat Mühendisi bir oğlu, Mihriban Bahar  ve  Lale adında İlköğretimde okuyan iki kızı  var.

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye