Devrim Akkaya ile Yin Yoga ve Müzik Terapi: Hicaz Makamı 30 Kasım 2013 İstanbul

Yoga’nın enerjisi ve şifası ile müziğin büyüsü ve şifası çok güçlü bir bileşim oldular.

Devrim Akkaya ile Yin Yoga ve Müzik Terapi: Hicaz Makamı 30 Kasım 2013 İstanbul

Bu yaz ilginç geçti benim için. Biraz yoğun diyebilirim. Yeni araştırmalar yapmak yerine, zaten bende var olan bilgileri harmanlama deneyimi yaşadım. Bundan bir tane "Yin Yoga ve Reiki” workshop’u çıktı ve ardından da "Yin Yoga ve Müzik Terapi”. Hele ki Nihavend Makamı çaldığımız workshop’umuz öyle güzel geçti ki! İnanın günlerce üzerine konuşulduğunu duydum.

Her bir makamın belli elementlere ve organlara etkisi var. Aynı meridyen serilerine göre yaptığımız bir yin dersini düşünün. Amacı aynı olan, biri bedenden gelen, biri ise dışarıdan direkt ruha hitap eden iki ayrı şifayı beraberce deneyimledik.

İşte şimdi sevgili arkadaşım Ebru Maltepe’yle bir kez daha bir araya geleceğiz. O yine Rebab çalacak. Bu sefer Hicaz Makamı’na odaklanacağız. Sizler icin Böbrek Meridyeni üzerine odaklanacağım bir seri hazırladım. Böbrek enerjisi çok önemli bedende. Böbrek enerjisinin yetersizliği korkuyu doğuruyor. Dersin ilk bölümü akış olacak, sonra upuzun bir yin uygulaması ve ardından kısa bir meditasyon.

Not:
HİCAZ MAKAMI, Yay Burcu. Ateş tabiatlı. Sıcak özellik gösterir. Jüpiter bağlantılıdır. Kuru-soğuk sebepli hastalıklar için faydalıdır. Üro-genital sisteme ve böbreklere etki gücü fazladır. Göğüs bölgesi diğer önemli etki alanıdır. Düşük nabız atımını yükseltir. Alçakgönüllülük duygusu verir. En eski makamlardandır. (Bu bilgi Tumata’nın web sitesinden alınmıştır.)

Tarih:
30 Kasım 2013 Cumartesi / 14:30-17:30

Yer:
Cihangir Yoga, Cihangir

Ücret: 
55 TL

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye