Diyet ve Vücut İmajı

Kilonuz ile ilgili içsel arzularınızın ve duygularınızın her gün gördüklerinizle ve duyduklarınızla şekillendiğini aklınızda bulundurun.

Diyet ve Vücut İmajı

Duygusal sorunlarınızı keşfederken, kilonuz ile ilgili içsel arzularınızın ve duygularınızın her gün gördüklerinizle ve duyduklarınızla şekillendiğini aklınızda bulundurun. Kendinize ait duygularınız ve sosyal baskıdan gelen arzularınız arasındaki ayrımı yapmanız gerekir. "Özel bir elbise içine girebilmek veya mayo içinde rahat hissetmek için ne pahasına olursa olsun zayıflamak imajla alakalıdır.” diyor Jeremy Kaslow, M.D. "Ancak kilo yönetimi yaşam boyu sağlığın takibi üzerinedir ve bu ikisi farklı şeylerdir.”  

Birçok kişi daha seksi, ince bir görüntü peşinde koşarak zayıflamaya çalışıyor. Ancak, "iyi görünüm” özlemi, hemen hemen her zaman, başka bir kişinin görüntüsüne benzeme ihtiyacı tarafından motive ediliyor. Sizi kilo almanızda harekete geçiren şeyi keşfederken, kendinize zayıflama ihtiyacını neden hissettiğinizi sorun. Başka birinin taleplerini karşılamak isteğini, kendi arzuladığınız sağlıklı ve fiziksel olarak iyi durumda olmaktan ayırmak önemlidir. 

Diyet kültüründen ve bizi ultra ince mankenlerin resimleri ile bombardımana tutan ticari çıkarlardan dolayı, kendi bedenimizden nefret etmeyi öğreniyoruz, böylece, yıkıcı ve kendi kendini baltalayan yeme alışkanlıkları ortaya çıkıyor. Gerçek şu ki, doğuştan gelen beden tipimiz nedeniyle, çoğumuz asla kültürel idealleri elde edemeyiz, ne kadar denersek deneyelim. "Film yıldızlarının veya mankenlerin vücudundan elde edilen güzel vücut standardına sadece nüfusun 5'te 1'i erişebilir. Bu, çoğunlukla anlamsızca, gerçekçi olmayan hedefler yüzünden sağlıkları pahasına diyet yapan ve zorlayıcı egzersizler uygulayan bir kadın jenerasyonu oluşturdu," diye belirtiyor psikolog Kathleen Pichola, Ph. D.  Kendinizi bu ideallerden uzaklaştırmak, sağlığınızı korumak için yapabileceğiniz en iyi şey olabilir.    

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye