Dru Yoga

Dru Yoga farklı duruş sıralamalarını takip edip vücudun hareketlerinin farkındalığıyla fiziksel, zihinsel ve duygusal avantajlar sunmaktadır. “Dru”, Sanskritçe “duran”, “değişmeyen” anlamlarına gelen “dhruva” kelimesinden türetilmiştir.

Dru Yoga

Modern dünyada da varlığını devam ettiren bu kadim yoga tradisyonu durgun ve geniş olan iç âlemimize, Dhruvakaşa’ya odaklanır. Hayatımız ne kadar stresli olursa olsun bu âlem içsel sükûneti ve kuvveti korur.

Bir Dru Yoga seansına herkes katılabilir. Herhangi bir yaş limiti yoktur, belli bir sağlık veya zindelik beklentisi yoktur. Bunun nedeni Dru yogacıların "yumuşak beden yaklaşımı”nı benimsemeleridir. Yumuşak beden strese karşı daha derin düzeyde iyi bir yanıttır. Büyük bir odaklanma ve dikkatle yapılan basit yoga duruşlarıyla vücudumuz içsel kuvvet ve huzurumuzu ortaya çıkarır. Vücut, zihin ve duygular karşılıklı olarak birbirini etkileyen bir iç içe geçmişlik durumundadırlar. Vücudun hareketliliğini arttırmak duygusal ve zihinsel halimizi de geliştirir.

 

Dru Yoga’nın yoga dünyasına en önemli katkılarından biri de "Enerji Blok Açılması” duruş dizileridir. Bunlar yapılması kolay duruş serilerinden, nefes alıştırmalarından, el işaretlerinden (mudralar) ve görselleştirmelerden oluşur ki enerji blokajlarını açmak için düzenlenmişlerdir. Bu enerji blokajları hastalıklara, ağrılara ve strese neden olmaktadır. Enerji blokajların açılmasıyla kişinin sıhhatinde eksiksiz bir ilerleme olur.

 

Etkili bir Dru Yoga uygulamasının anahtarı hareketlerin ve fiziksel başarıların bilincinde olmaktır. Dru Yogada kullanılan birkaç duruş ve faydaları şunlardır:

 

·        Dru Güneş Dizisi: canlığı çarpıcı bir biçimde yükseltir ve stresten kurtulur.

·        Şefkat Tahtı Dizisi: acılı duyguları dönüştürür.

·        Dört Yöne Selam Dizisi: Fiziksel, zihinsel ve duygusal hastalıklardan kurtulmak için süptil enerjiyi yönlendirir.

·        İçe Bakış veya Ölümsüzlük Dizisi: Olumsuz düşünceleri yeni bir güven ve ilham haline dönüştürür.

 

Dru Yoga bunlar dışında fiziksel sıhhatin zenginleştirilmesine yardım eder. Düzenli olarak yapıldığında kişinin enerji seviyesi, canlılığı, esnekliği, gücü ve dayanıklılığı artar. Dahası nefes ve uyku davranışları da ilerler. Dru Yoga sırt ağrılarına ve vücuttaki genel gerilime iyi gelir. Stresi etkili bir şekilde azaltmak, karşılaştığımız çatışmaları etkili bir şekilde çözmek için de Dru Yoga tavsiye edilmektedir.

 

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye