Enerji Dostu Bir Yatak Odası İçin Fengshui

Yatak odanızı Fengshui ile doğru enerjilere açın!

Enerji Dostu Bir Yatak Odası İçin Fengshui

Fengshui geleneksel Çin kültürünün eşyaları, odaları, evleri, ofisleri ve insana ait yapıları iyi enerjileri arttıracak şekilde düzenleme yöntemidir. Yaygın olarak ‘yerleştirme sanatı’ olarak kullanılan terimin tam çevirisi "rüzgar ve su”dur. Fengshui güneş sisteminin enerjileri ile Dünya ile insan yerleşimi ve alışkanlıklarını ilişkilendiren Çin’in Taoizm felsefesini temel alır. Fengshui temel hayat enerjisi qi’nin çevrede, binalarda, evlerde, odalarda insanın faydasına veya zararına olacak akışını kayıt altına almıştır. Gününüzün önemli bir vaktini geçirdiğiniz yatak odanızı fengshui’ye göre sağlık ve enerji zenginleştirici şekilde döşemek istiyorsanız, aşağıdaki önerileri takip edebilirsiniz.

  • Fengshui’de yatağınızı nereye koyduğunuz çok önemlidir. İdeal olan, odanın girişine göre çapraz durmasıdır. Böylece odaya biri girerken yataktaki kişi eksiksiz bir görüşe sahiptir. Eğer yatağınızı bir köşeye yerleştirecekseniz, karyola başına veya yatak başına astığınız raflara bitkiler, mumlar, taşlar veya diğer sağlığa iyi gelen şeyler koyabilirsiniz. Fengshui’ye göre köşeler qi enerjisinin durgunlaşabileceği yerlerdir, bu yüzden buralarda ki akışını yeniden canlandıracak yöntemlere başvurulmalıdır. Eğer yatağınızı girişe çapraz olarak koyamazsanız, odanıza girişi görecek bir ayna yerleştirin veya yatak ile kapı arasına bir rüzgar çanı koyarak aynayı girişin karşısına yerleştirin. Ayrıca yatağı sabah güneşini alacak şekilde konumlandırmaya çalışın.
  • Yatağınızı pencereye bitişik yerleştirmemeye çalışın. Çünkü bu şekilde çok fazla yaşam enerjisi (qi) geceleyin pencereden dışarı çıkar. Ayrıca geceleri pencereden gelen enerjiler vücudunuzun yin enerjilerine müdahale ederek uyumanızı engelleyebilir. Fakat qi birikmesi için gündüz vakti odanızın mümkün olduğunca çok temiz hava ve güneş ışığı almasını sağlayın. Biriken qi vücudunuzun uyku sırasında canlanmasını sağlar.
  • Yatak odasındaki qi akışının diğer ayrıntılarıyla ilgilenin. Eğer yatak odanızda tuvalet veya banyo girişi varsa, yatak odasının qi’sini bir ayna, bir perde veya başka bir bölme aracıyla ayırın. Yatak odanızda masa varsa ana qi akışının dışına yerleştirin veya araya bir perde/bölme yerleştirin.
  • Yatağınız keskin köşelere bakmamalı. Kitap rafları, elbise dolapları ve yatak odasında köşeli diğer mobilyalar siz yataktayken size doğru bakmamalı. Yoksa keskin köşelerden gelen enerjiler bombardımanı sağlığınızı etkileyip sizi aşırı hassas kılabilir.

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye