Evde Cilt Bakımı

Evde cilt bakımı yapıp çok pahalı bir güzellik salonuna gitmiş gibi görünmeyi nasıl sağlayabilirsiniz? Kadınlar evde bakım yapıp güzel görünmek için yöntemler bulmaya çalışmaktadır.

Evde Cilt Bakımı

Bir güzellik salonuna gitmekten daha ucuz olan ev yapımı cilt bakım ürünleri için bazı seçenekler vardır. Bu seçenekler paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir ve pahalı yerlerde elde edebileceğiniz o taze ve genç görünüme kavuşmanızı sağlar.

Yüzünüz için, birçok eczaneden ya da internetten satın alabileceğiniz buhar makineleri vardır. Bu makineler, pahalı masaj salonlarındaki kaliteli sauna etkisini sağlayacaktır. Bunların fiyatı, güzellik salonuna bir seferlik gidiş ücreti kadardır.

Buhar makineleriyle ilgili en güzel şey, kendi yaptığınız karışımları (nane yağı ya da kuşburnu gibi) kullanabilmenizdir. Ayrıca bunlar, çoğu zaman, "peeling” fırçaları ve nemlendiricilerle birlikte satılır. Buhar makineleri ömür boyu dayanabilir. Ayrıca güzellik salonuna giderek harcayacağınız paradan tasarruf edebilirsiniz.

Kendinizi stresli hissettiğiniz zaman en güzel çözüm evde spa yapmaktır. Arkadaşlarınızı davet edin, biraz şarap alın, mumlar yakın ve müzik çalın. Birbirinize manikür yapın ve ev yapımı "peeling”i ve cilt bakımlarını deneyin.

Bu hem sizin ve arkadaşlarınızın tasarruf etmesini sağlayacaktır, hem de etrafta yabancılar olmadan arkadaşlarınızla birlikte vakit geçirmiş olacaksınız. Ucuz cilt bakımı için marketten aldığınız poşet çayları, saf suyu ve pamuğu kullanabilirsiniz.

Yüz temizleyicisi için, nane çayı ve papatyayı deneyin. Kendi cilt bakımınızı yapmak için bir başka yol da nemlendirici maske olarak yumurta sarısı ve bal kullanmaktır. Bu ikisini karıştırın ve yüzünüze sürün. Yüzünüz daha yumuşak ve nemli olacaktır. Öğütülmüş kahve çekirdeklerini sütün içinde kaynatmak mükemmel bir "peeling” sağlar. Öğütülmüş çekirdekler, peeling etkisi yaratır ve ölü deriyi atar. Süt ise cildinizi yumuşatır.

Evde yapacağınız cilt bakımı, bir güzellik ve spa salonunda yaptıracağınız cilt bakımıyla aynı sonucu sağlayacaktır. Ancak gerçek bir spa salonuna gittiğiniz zaman ödediğiniz ücreti ödemeyeceksiniz. Ayrıca yeni yöntemler ve aromalar denemek eğlenceli olabilir.

Arkadaşlarınız da bunun eğlenceli olduğunu düşüneceklerdir. Ayrıca evde, pahalı bir salona gittiğinizde bulamayacağınız rahat bir ortam olacaktır. Tasarruf ettiğiniz parayla, arkadaşlarınızla bir spada buluşmak yerine, bu eğlenceli partileri daha sık düzenleyebilirsiniz. Evde yaptığınız uygulamalarla güzel, canlı bir cilde kavuşabilir, aynı zamanda bir güzellik salonuna gitmiş gibi görünebilirsiniz.

Sonuçta tüm bunlar siz ve güzelliğinizle ilgilidir ve nereden geldiklerinin hiç önemi yoktur.

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye