Cilt Renginizi Korumak İçin 4 İpucu

Yıldızların cilt bakım uzmanı Emma Hardie ye göre, cildinize Vay canına faktörünü verebilmek için onu canlandırmanız, beslemeniz, suyla beslemeniz ve yüz dokularınızı harekete geçirmeniz gerekir.

Cilt Renginizi Korumak İçin 4 İpucu

  • Canlandırmak için, bir tutam öğütülmüş çeltikle bir damla badem yağı ve lavanta yağı özünü karıştırın ve cildinize nazikçe masaj uygulayın. Yüzünüze sıcak su çarpın ve bir havluyla temizleyin.
  • Suyla beslemek için, büyük bir kapta kaynayan suya birkaç damla limon ve lavanta yağı damlatın, daha sonra başınızı bir havluyla kapatarak bu kaptan çıkan buharı içinize çekin. Daha sonra buzlu soğuk suda bir havluyu ıslatarak yüzünüze, boynunuza hafifçe dokundurun ve bir süre bekletin.
  • Beslemek için, diyetinizin C vitamini (portakal, lifli yeşillikler ve benzeri) ve omega-3 yağ asitleri (haftada en az bir kere yağlı balık) açısından zengin olduğundan emin olun.
  • Harekete geçirmek için, yüz ve boyun kaslarınızı esnetin; bir nemlendirici sürdükten sonra boynunuzu gerin; dudaklarınızı, yanaklarınızı ve diğer bölgelerinizi esnetin. Bu hareket, çene, boyun ve omuz kaslarınızdaki gerginliği hafifletir, ışıltının cildinize geri dönmesine yardımcı olur.

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye