Ganeş Mudra

Bütün engellerin üstesinden gelen ilah Ganeşa ya adanmıştır.Bu konumda egzersizi 6 kez tekrarlayın. Sonrasında bir süre sessizlikte kalın. Günde bir kez yapmak yeterlidir.

Ganeş Mudra

Bütün engellerin üstesinden gelen ilah Ganeşa’ya adanmıştır.

Sol elinizi avuç içiniz dışa bakacak şekilde göğsünüzün önünde tutun. Parmaklarınızı bükün. Şimdi sol elinizi sağ elinizle tutun. Sağ elinizin dışı dışarı bakacak şekilde duracaktır. Ellerinizi göğsünüzün önünde kalp hizasına getirin. Nefes verirken ellerinizi birbirinden ayırmadan iki yana çekerek güç uygulayın. Bu hareketle kollarınızın üst kısmında ve göğsünüzün ön kısmanda bir gerilim oluşur. Nefes alırken bütün gerilimi bırakın gitsin. Bunu 6 kez tekrarlayın ve sonra iki elinizi göğüs kemiğine sevgiyle bırakın. Vücudunuzun bu kısmının iyileştiğini düşünün. Sonra ellerin konumlarını sağ ayanız dışa bakacak şekilde değiştirin. Bu konumda egzersizi 6 kez tekrarlayın. Sonrasında bir süre sessizlikte kalın. Günde bir kez yapmak yeterlidir.

Gözlerinizin önünde kırmızı renkte bir mandala veya mozaik düşleyin. Bütün duyularınızı ona odaklayın. Kırmızı kalbinizi güçlendirmeli, ısıtmalı ve genişletmeli; bu şekilde size açık olacak cesareti vermeli.
 
MUDRA KONUSUNA DEVAM ET > > > >

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye