Hindistan Cevizi Yağından 5 Güzellik Ürünü

Doğal güzellik ürünleri elde etmek için Hindistan cevizi yağını kullanın.

Hindistan Cevizi Yağından 5 Güzellik Ürünü

Çoğu insan ne yediğine çok dikkat eder ama cilde sürülen şeylerin de emilip vücuda girdiğini unutur. Maalesef çoğu sabun, losyon ve güzellik ürünü kimyasallar ve toksin maddelerle doludur. 
Kimyasal dolu ürünleri sağlıklı organik olanlarla değiştirmek için tek ihtiyacınız biraz Hindistan cevizi yağı ve birkaç dakikadır. Bu süper gıda (içerdiği fitokimyasallar sayesinde beslenmeden öte faydaları olan gıda) sadece iyi bir hormon dengesi ve güçlü bir bağışıklık sistemi sağlamakla kalmaz, cildinize de faydalı olabilir. Hoş kokusunun yanında yumuşaklık, parlaklık ve genç bir görünüm verecektir. 

İşte temel olarak Hindistan cevizi yağı kullanan beş güzellik tarifi:

Makyaj Temizleyici
Bir miktar Hindistan cevizi yağını alıp avuçlarınızda ısıtın. Ellerinizle yağı yüzünüze ve gözlerinizin üstüne sürün. Nemli bir bezle yağı silin. Cildiniz bu şekilde temiz ve ferah olacaktır.

Deodorant(Parfüm)
Ticari deodorantlar ve antiperspirantlar alüminyum içerir. Bu madde kanserle ilişkilendirilmiştir. Neyse ki ev yapımı deodorantların da yapması kolay ve hızlıdır. 2 birim karbonatı ve 2 birim mısır nişastasını 1 birim Hindistan cevizi yağıyla karıştırın (örneğin ikişer çorba kaşığı karbonat ve mısır nişastasına 1 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı). Hindistan cevizi yağı cildi nemlendirirken, karbonat koku oluşumunu önler, mısır nişastası ise kuru kalmanızı sağlar. Eğer isterseniz sevdiğiniz esansiyel yağdan birkaç damla ekleyerek güzel bir koku da elde edebilirsiniz.

Diş Macunu
Ev yapımı diş macunu hazırlamak için eşit miktarda Hindistan cevizi yağı ve karbonatı karıştırın. Karbonat dişlerin beyaz ve parlak olmasını sağlar. Birkaç damla nane esansiyel yağı katarsanız ferah bir tat da elde etmiş olursunuz. Diş dostu, daha şekerli bir tat isteyenler ise birkaç damla stevia ekleyebilir. Hindistan cevizi yağı oda sıcaklığında katıdır bu sebeple dişlerinizi fırçaladıktan sonra lavabonuzu sıcak suyla durulamayı unutmayın.

Tıraş Yağı
Hindistan cevizi yağı ideal tıraş yağıdır. Cildinize bolca sürün ve tıraş etmek için normal jilet kullanın. Bittiğinde cildiniz yumuşak ve temiz olacaktır, nemlendirmenize gerek kalmaz.

Vücut Yağı
Hindistan cevizi yağını doğrudan cildinize sürebilirsiniz. Başta biraz yağlı hissetseniz de tümü emilecektir. Sıcak bir duştan sonra, gözenekler açıkken sürülürse daha hızlı emilebilir. Hindistan cevizi mükemmel bir nemlendiricidir, cildin nemli kalmasına ve genç görünmesine yardımcı olur.

Eğer kavanozdaki katı Hindistan cevizi yağını kullanmaya üşenirseniz, Hindistan cevizi yağını baz olarak kullanan bir vücut yağı (body butter) da hazırlayabilirsiniz. Hindistan cevizi yağını ve sevdiğiniz bir esansiyel yağdan birkaç damlayı karıştırın ve hafif, köpüklü bir kıvam alana kadar çırpın. Hava almayan bir kapta saklayabilirsiniz.

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye