Kadın Sağlığı

Kadın sağlığında, kadının üreme sistemi geliştikçe ve olgunlaştıkça, sağlığını korumasına yardımcı olmak üzerinde durulur.

Kadın Sağlığı

Kadın sağlığında, kadının üreme sistemi geliştikçe ve olgunlaştıkça, sağlığını korumasına yardımcı olmak üzerinde durulur. Alternatif tıp kadınların sağlıklarını korumaları için çeşitli koruma aşamalarını öğrenmelerine ve bunun yanı sıra hormonal ve psikolojik dengesizliklere bağlı belirtiler ve bozukluklar için doğal tedaviler sağlamaya yardımcı olur.

Kadın sağlığında geleneksel yaklaşımlar genellikle menopoz döneminde yaşanan hormonsal dengesizlikler gibi sık görülen fizyolojik fonksiyonlar ile başa çıkmak için cerrahi ve diğer invazif tıbbi prosedürleri kullanır. Alternatif tıp adet dönemi ve menopoz sendromlarının yanı sıra rahim, vajina, mesane ve meme hastalıklarını gidermek için kullanılabilen diyet, besin takviyesi, bitkisel ilaçlar, homeopati, naturopati tıbbı, geleneksel Çin tıbbı ve Ayurvedik tıbbı gibi çeşitli terapileri önerir. 

Buna karşılık kadınlar diyet, egzersiz ve stres yönetimi hakkında bilinçli seçimler yapmalıdırlar. Sadece bu değişikliklerle bile mükemmel sonuçlar elde edilebilir. Gerçekte birçok kadının sadece yaşam tarzlarını değiştirerek sağlık problemlerini çözümlediklerini görmek etkileyici bir durumdur.

Yaşam Döngüleri
Yaşamı boyunca kadınların üreme sistemi ritmik değişim modellerini, aylık döngüler şeklinde takip eder ve bu döngüleri menopoz ile tamamlar. Her bir aşamanın ihtiyaçları, özellikleri ve sorunları ile tanışmış olmak, kadınların yaşam biçimleri ve sağlık bakımları hakkında bilinçli seçim yapmalarına imkan sağlar. 

Üreme organları ergenlik döneminde olgunlaşır, bir kızın kadın olma aşamasında adet kanamaları (menstrüasyon) başlar. Bir kadın hayatı boyunca ortalama 500 kere adet görür. 

Kesin olarak menopoz tüm adet kanamalarının sonudur. Genellikle kadınlar menopoza 48 yaş ile 52 yaş arasında girerler fakat bazı kadınlar otuzlu yaşların sonunda ya da kırklı yaşların başında da menopoza girebilir. 

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye