Kadın Sağlığıyla İlgili Önemli Noktalar

Sistit, vajinit, fibroid, yumurtalık kisti, endometriozis, fibrosistik meme hastalığı ve silikon implant rahatsızlığı hakkında öneriler.

Kadın Sağlığıyla İlgili Önemli Noktalar

Sistit
Sistiti elimine etmek ve önlemek için idrar asitleştirici gıdalardan uzak durup, idrarı alkalileştiren gıdalardan oluşan bir beslenme ile birlikte bol bol sıvı tüketin. Enfeksiyonu önlemek için kızılcık suyu yararlı olabilir. Bir sistit durumunda, C vitamini (500 mg, tercihen mineralaskorbat biçiminde, her iki saatte bir); A vitamini (günlük 50,000 IU), çinko (günlük 30 mg), uva ursi (1/2 çay kaşığı sıvı özü ); ve altın mühür( ½ çay kaşığı sıvı özü) alın.  Lactobacillus acidophilus ve diğer dost bakteriler oral veya vajinal takviye olarak yararlıdır.

Vajinit
Şu basit adımlar vajiniti elemeye ve tekrarlamasını önlemeye yardımcı olur: Vulva bölgesini temiz tutmak için her gün duş alın, Bağırsak hareketi sonrasında önden arkaya doğru silin. Vajina bölgesini kuru tutun. Pamuklu iç çamaşırı kullanın ve naylon külotlu çoraplardan kaçının. Parfümlü kimyasal vajinal duşlardan ve vajina alanında diğer parfümlü veya kimyasal ürünlerden kaçının, Enfeksiyonları azaltmak için cinsel ilişki sırasında prezervatif kullanın.

Fibroidler (Miyomlar)
Fibroidlerin tedavisinde aşağıdaki takviyeler yararlı olabilir:  Beta karoten (günlük en az 20,000 IU); B kompleks vitamin (günlük 50-100 mg), ilave B6 vitamini (günlük 300 mg’a kadar); C vitamini (günlük 1,000-4,000 mg) ve bioflavonoidler; E vitamini (günlük 400-2,000 IU); kalsiyum (adet döneminde günlük en az 800 mg); magnezyum (günlük en az 400 mg); potasyum (adet dönemi başlangıcını takiben günde 1-3 kez 99 mg); demir (günlük 27 mg, ciğerden, pancar veya koyu yeşil yapraklı sebzelerden)

Yumurtalık Kisti
Organik gıdalardan oluşan ve karaciğeri besleyen pancar, havuç ve limon içeren, vejetaryen bir beslenme önerilir.

Endometriozis
Yararlı bitkiler arasında karahindiba, Oregon üzüm kökü, rüzgar çiçeği, hayıt, false unicorn, cramp bark veya siyah alıç kabuğu, karayılan otu, aslan kulağı, mine çiçeği, civanperçemi, şerbetçiotu, kedi otu ve hodan yer alıyor. Doğal progesteron endometriozisi, yan etkileri olmadan, uygun hormon dengesini onarmaya yardımcı olarak tersine çevirebiliyor. 

Fibrokistik Meme Rahatsızlığı
Öncelikle vejetaryen, yüksek lif, düşük yağ, içeren, süt ürünleri içermeyen bir beslenme önerilir. E vitamini, beta karoten, gece sefası yağı, iyot, kolin, keten tohumu yağı, B kompleks vitamin ve metionin yararlı olabilir. Bitkiler arasında ekinezya, altın mühür, sığırkuyruğu, pau d’arco, poke kökü ve kırmızı yonca yer alıyor. Yoga, Tai Chi, Qigong, akupunktur, chiropractic ve masaj gibi denge hareketleri ve egzersiz faydalıdır.

Silikon İmplant Rahatsızlığı
İmplantı hemen çıkarttırın, sonra vücudunuza detoks uygulayın

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye