Kalp Hastalığına Karşı Koenzim Q10, PCA, Selenyum ve Kalsiyum

Koenzim Q10 maddesinin kalp kaslarını güçlendirdiği ve birçok kalp hastasında kalp damar sistemini canlandırdığı görülmüştür.

Kalp Hastalığına Karşı Koenzim Q10, PCA, Selenyum ve Kalsiyum

Koenzim Q10
40 yıl önce Teksas Üniversitesi, Biyomedikal bölümünden Karl Folkers Ph.D., koenzim Q10 maddesinin kalp kaslarını güçlendirdiğini ve birçok kalp hastasında kalp damar sistemini canlandırdığını görmüştür. Çalışmaların sonuçlarına göre koenzim Q10, ateroskleroza karşı koruyucu görev üstlenebilir ve oksitlenmiş kolesterollerin oluşumunu önleyecek antioksidan özellikler gösterebilir. Dr. Gordon koenzim Q10, amino asit ve bitkiler kullanarak çocukların riskli ameliyatlar geçirmesini önlemede başarılı sonuçlar aldı. Bir vakada, miyokardiyopati teşhisi konulmuş, yeni doğmuş bir bebeği muayene etti. Miyokardiyopati kalp kasının bir hastalığıdır. Ailesinin izniyle bebeği koenzim Q10, karnitin (bir amino asit), magnezyum, C vitamini, bir multivitamin / mineral formülü, sıvı sarımsak ve alıç meyvesi özütü ile tedavi etti. Bebek üniversitenin tıp merkezinin önerdiği kalp nakli ameliyatına gerek kalmadan iyileşti. 

Proantosiyanidin (PCA)
Sahil çamı kabuğundan elde edilen bir antioksidan olan piknogenol veya üzüm çekirdeğinden elde edilen PCA kalp sağlığını, LDL kolesterolün oksitlenmesini engelleyerek ve damar duvarlarının iç yüzünün bütünlüğünü sağlayarak korur. Ayrıca, Dr. Passwater’a göre PCA kan pıhtılarının daha yapışkan olmasını ve bir araya gelerek topaklaşmalarını önler. Bu da koroner trombozise ve kalp krizine sebep olabilecek kan pıhtılarının istenmeyen oluşumunu azaltır. PCA ayrıca histamin seviyelerini azaltabilir, böylece mutajenlerin veya serbest radikallerin damar yüzeylerine verdiği hasarı en aza indirir.

Selenyum
Kandaki düşük selenyum seviyeleri ve kalp hastalığı arasında pozitif bir ilişki bulunmuştur. Bunun sebebi büyük ihtimalle selenyumun antioksidan özellikleridir. Selenyum takviyesi platelet hücumunu da azaltabilir. Ayrıca selenyum önemli bir antioksidan enzim olan glutatyon peroksidazın ko-faktörüdür. 

Kalsiyum
Kalsiyum takviyesi toplam kolesterolü azaltabilir ve platelet hücumunu engelleyebilir. Dr. Cowden’ın eriştiği sonuçlara göre kalsiyumun bitkisel formları kalp hastalarında daha etkili sonuçlar vermektedir. 

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye