Selülit Önleyici Masajla Forma Girmenin Doğru Yolu

Güzel ve formda olmak her kadının rüyasıdır; bu nedenle karın ve kalça bölgelerinde oluşan selülitler her iki cinsiyetten çoğu kişi için gerçek bir sorundur.

Selülit Önleyici Masajla Forma Girmenin Doğru Yolu

Sorunlu bölgelerde biriken yağ dokusunu çözmek için mevcut olan pek çok cerrahi yöntem olsa da çoğu kadın, vücuda böyle bir müdahale oldukça ağrılı olacağından ve bu gibi işlemlere büyük miktarlarda paralar ödemek herkesin seçeneği olamayacağından herhangi bir cerrahi müdahaleyi uygun bir seçenek olarak görmez ve istemez.

Selülit karşıtı masaj ucuz, doğal ve evde de uygulanabilecek rahatlatıcı bir yöntemdir.

Selülit karşıtı masajdan neler beklenmesi gerektiği bilinmelidir; çünkü yalnızca kan dolaşımını artırarak selülitleri azaltacak ve sorunlu bölgeleri düzeltecektir. Bu masaj vücudun güzel görünmesini sağlayacak; fakat kilo vermenize yardımcı olmayacaktır.

Ama sağlıklı bir beslenmeyle birleştirilirse, günlük olarak belirli miktarda su tüketilirse ve biraz egzersiz yapılırsa birkaç kilo verilmesi mümkündür.

Etkili Bir Selülit Önleyici Masaj için Doğru Yöntem

Masaja başlamadan önce etkilenmiş olan alanları vücut losyonuyla, hatta tercihen selülit önleyici bir kremle nemlendirmeniz, masaj hareketlerinin cilt yüzeyindeki kan akışını yumuşakça ve kolayca sağlayabilmesi için gereklidir.

Etkilenen alanın en alt kısmından başlayarak kan akışını takip ederek kalpten yukarıya doğru çıkmanız gerekr. Masajda uzun hareketler ve az baskıyla dairesel hareketler bulunmalıdır.

Selülit karşıtı masaj için eklemler ve avuç içleri cildi ovalamak için kullanılmalıdır. Masajın sonunda bazı rahatlatıcı hareketler cildin ve kas kütlelerinin rahatlamasında yardımcı olabilir.

Etkili reçetede, selülitli alanlara her gün beş ila on beş dakika masaj yapılması yer alır.

Etkili Bir Güzelleştirme Masajı için Gerekli Olan Basamaklar
  • Masaj yağları ve losyonları farklı ihtiyaçlar ve tercihlere hizmet edecek şekilde çeşitli türlerde ve çeşitlerde mevcuttur. Biberiye ve ıtır yağları tazeleyici bir etki sağlamak için kullanılırken karın bölgesini çalıştırmak için kekik otu ve nane gibi aktif yağlar kullanılabilir. Ardıç yağının sıvı tutulumunu azalttığı ve selülit dokusunu "eritmeye” yardımcı olduğu bilinir.
  • Her gün çok fazla su tüketimi selülit karşıtı masaj için çok önemlidir; çünkü toksinleri cildin yüzeyine taşımaya ve vücudun toksitlenmesini engellemeye yardımcı olur.
  • Selülit karşıtı masaj aletleri sorunlu bölgelerde masajın etkisini hızlandırdığı için iyi bir seçenek olabilir. Plastik veya tahta silindirler, elektrikli masaj aletleri ve yuvarlak parmak masajı aletleri sağlık ürünleri satan dükkanlarda kolaylıkla bulunabilir.
  • Elbette bir masaj uzmanı, sorunlu alanlara nasıl odaklanması gerektiğini bildiği ve buna göre masaj uyguladığı için en iyi seçenektir; gereken tek şey bunu karşılayacağınız paradır.
  • Selülit için sertifikalı bir tedavi olmasa da, selülit karşıtı masaj selülit birikimini azaltarak vücudun farklı bölgelerindeki genel görünümü düzeltir, hatta belirgin şekilde kilo verilmiş izlenimi verir.

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye