Şimdi Bırakılması Gereken 4 Yiyecek

Zararlı maddeler sizi sağlıksız ve mutsuz kılıyor

Şimdi Bırakılması Gereken 4 Yiyecek

Günümüzde sürekli pazarlanan atıştırmalık, işlenmiş, dondurulmuş yiyecekler ve içeceklerde zararlı maddeler bolca bulunmaktadır. Artık içinde zararlı bir madde olmayan gıdaları bulmak, olanları bulmaktan daha zordur. Paketlenmiş ürünlerin tahmini olarak %99’unda sürekli alımı sağlığınızı etkileyecek en az bir madde bulunmaktadır.

Eğer sağlığınızın mümkün olduğunca iyi kalmasını istiyorsanız, ilk başta tüketmeyi bırakacağınız dört gıda aşağıdakiler olabilir. Birkaç gün içinde faydalarını tecrübe etmeye başlayacak, birkaç hasta içinde kesinlikle daha berrak bir zihne, daha fazla enerjiye, daha dengeli ruh hallerine ve daha güzel bir cilde sahip olacaksınız.

1- Trans Yağlar
Genel olarak tehlikesiz bir sıvı bitkisel yağı işleyerek katı yağa döndürmek suretiyle çok zararlı trans yağlar elde edilir. Kansere sebep olmasının yanında trans yağlar kötü (LDL) kolesterolü yükseltir. Trans yağlar ayrıca doğal olarak sığır, kuzu etlerinde ve tam yağlı süt ürünlerinde bulunur fakat en sık görülen ve en zararlı olduğu şekli çoğu paketlenmiş üründe bulunan ağır bir şekilde işlenmiş sebze yağıdır. Kızarmış ürünler, margarin, fast food ürünleri, donmuş yemekler, paketli atıştırmalıklar, kraker ve kurabiyeler, pastalar, kekler ve işlenmiş et ürünleri trans yağların en çok bulunduğu ürünlerdir. 

2- Yüksek Fruktozlu Mısır Şurubu ve Beyaz Şeker
Eğer sağlıklı yemekle ilgileniyorsanız bugüne kadar yüksek fruktozlu mısır şurubu ve beyaz şekerin ne kadar zararlı olduğunu duymuşsunuzdur. Bunlar farklı iki gıda olsa da ikisi de çok bağımlılık yapıcı tatlandırıcılar olduklarından, birçok paketlenmiş üründe bulunduklarından, kilo almayı sağladıklarından, şeker hastalığı, kalp hastalığı ve birçok sağlık problemini desteklediklerinden beraber değerlendirilebilirler. Bu kadar bağımlılık yapıcı olan ve vücudun alışınca çok şiddetli istediği tüm maddeler diyetten çıkarılmalıdır. Taze ve kurutulmuş hurma, kuru ve taze meyveler, çiğ bal, saf akçaağaç şurubu, Hindistan cevizi şekeri ve setvia bunların yerine kullanılabilecek doğal tatlandırıcılardır. 

3- Monosodyum Glutamat (MSG)
Uzakdoğuda kullanılan bu konsantre tuz ve aroma artırırcı artık market raflarında bulunan çoğu işlenmiş gıdanın içine girmiştir. İçindekiler bölümünde MSG ismiyle arasanız bile, şirketler migrenle ilişkilendirilen bu maddeyi başka isimler altında listeler. Bu isimlerin arasında otolize maya, maya özü, maltodekstrin, hidrolize protein, sodyum kazeniat, mono-potasyum glutamat ve tekstüre protein vardır. MSG sadece baş ağrısına ve migrene sebep olmaz ayrıca karaciğer ve safra kesesinde fonksiyon bozuklukları, sindirim sorunları, otizm ve dahasıyla ilişkilidir. Cipslerde, hazır çorbalarda, salata soslarında, etlerde, soslarda, toz çeşnilerde ve çeşitli başka ürünlerde bulunabilir. 

4- Musluk Suyu
Musluk suyu 40 yıl önceki, hatta 5 yıl önceki musluk suyu değildir. Her geçen yılda kirlilik ve nüfus artıkça, musluk suyu daha da zehirli olmaktadır. Her kullanımınızda toksik ağır metaller, klor, flor, yabani ot öldürücüler, mantar ilaçları ve birçok başka madde vücudunuza girmektedir. Zamanla bu maddeler birikir ve sağlık problemleri baş gösterir. Bu sebeple su filtre sistemlerini araştırabilir ve evinizde sağlıklı, temiz su içebilirsiniz. 

Bu dört gıdayı beslenmenizden çıkararak, vücudunuzun toksik yükünü azaltın. Bu sayede sizin sağlığınızı ve mutluluğunuzu geliştirmek için çalışacaktır. 

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye