Çay Şekeri Düşürebilir

Belki sudan çok içtiğimiz siyah çay şeker hastalarına iyi gelebilir. Tabi çayı şekersiz içmek lazım.

Çay Şekeri Düşürebilir

Antioksidan ve bağışıklık sistemi güçlendirici etkisi çok uzun zamandır bilinen ve tansiyon düşürücü etkisi yeni öğrenilen siyah çayın başka sağlık faydaları da olabilir. Amerika’daki Gıda Teknolojileri Vakfı’nın yayınladığı Gıda Bilimi dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre siyah çay şeker hastalığının kontrol altında tutulmasına da yardımcı olabilir.

Çay sudan sonra dünyada en fazla tüketilen içecek. Çin’deki yapılan bir araştırmada yeşil, oolong (kokulu çay) ile siyah çay yapraklarındaki polisakarit düzeyleri ve bunların şeker hastalığının tedavisinde kullanılıp kullanılmayacağı sorgulandı. İçinde nişasta ve selüloz bulunan bir tip karbonhidrat olan polisakaritler glikoz emiliminin hızını azalttığı için şeker hastalarına faydalı olabilir.

Araştırmacılar üç çay içinde en fazla siyah çaydaki polisakaritlerin glikoz engelleyici olduğunu buldu. Ayrıca araştırmada kanser ve romatizmalı arterit gibi hastalıkların başlangıcında önemli rol oynayan serbest radikalleri en iyi siyah çaydaki polisakaritlerin temizlediğini bulgulandı.

Araştırmanın başındaki Haixia Chen’in sözleriyle "Doğal maddeler içinde etkili bir şekilde glikozu engelleyici bir şey bulmak için çok araştırma yapılıyor. Şeker hastalarıyla ilgili olarak siyah çaydaki polisakaritler büyük bir potansiyel içeriyor.”

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye