Yoga Popo Balesi

Yoga hareketleri, dans rutinleri ve vücut biçimlendirme yöntemlerini kullanan Yoga Popo Balesi şekle girmek isteyenler için eğlenceli ve dinamik bir egzersiz programıdır. Üç farklı egzersiz programını birleştiren bu yeni yoğun program kilo vermeye, kas yapmaya, esneklik arttırmaya ve özgüveni geliştirmeye yardımcı olmaktadır.

Yoga Popo Balesi

Yoga Popo Balesi popo bölgesinin geliştirilmesine vurgu yapar, adı da buradan gelmektedir. Yoga Popo Balesi popo bölgesindeki kilonun kısa sürede azaltılmasına yardım eder. Yoga Popo Balesi ayrıca basen bölgelerindeki yağı azaltır, sarkmış cildi toparlar ve ince bir beden oluşturur.

Bu programda yoga unsuru Güneşe Selam, Çocuk Duruşu, Aşağı Bakan Köpek Duruşu ve Kobra Yoga Duruşu olarak mevcuttur. Bu yoga hareketleri dayanıklılığı, gücü ve dengeyi arttırır. Yoga unsuru gibi programa bütünleşmiş bale dans rutinleri de kuvvet ve esnekliği arttırır. Bale dışında modern dans hareketleri de kullanılmaktadır. Daha fazla kuvvet ve denge oluşturmak için yaklaşık bir kilo ağırlığında dambıllar kullanılır.

Yoga Popo Balesi 1998 yılında Gillian Marloth ile Teigh McDonough gibi profesyoneller tarafından yaratılmıştır. Marloth’a göre bu tür bir beden çalışması herkesin şekle girmesine ve kendilerini özgürce ifade etmelerine yardımcı olmaktadır. McDonough ise içlerindeki durmak bilmeyen balerinleri serbest bırakmak için insanlara yardım ettiğine inanmaktadır.

Eskiden Yoga Popo Balesi sadece Los Angeles’ta öğretilmekteydi. Yoga Popo Balesi’nin giderek daha çok popüler olması daha çok öğrenmen yetiştiren kurslara yol açmıştır. Amerika Birleşik Devletleri’nde bir Yoga Popo Balesi kursunu bitiren herkes sertifikalı öğretmen olabilmektedir.

Yaklaşık 45 dakika süren bir Yoga Popo Balesi Seansı stüdyoda veya DVD’lerle evde yapılabilir. Yoga Popo Balesi genellikle sabahları erken saatlerde veya iş saatlerinden sonra akşamları yapılmaktadır. Haftada 4 kez kadar egzersiz yapılabilir. Eğer Yoga Popo Balesi düzenli olarak yapılırsa, birçok uygulayıcının bizzat yaşadığı üzere, birkaç haftada 5 ila 10 kilo kadar kilo verilebilir. Yoga Popo Balesi kilo vermek ve şekle girmek isteyenler için yağ yakan bir egzersiz programıdır.

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye