Kubera Mudra

Kubera mudranın tıkanıklıkları açma özeliği vardır. Nefes alırken nefesi yukarı çekme gibi bir alışkanlığınız varsa sinüzitleri temizlemek için kullanılır.

Kubera Mudra

Zenginlik Tanrısı adı Kubera’dır. Başparmak, işaretparmağı ve ortaparmağın uçlarını birleştirin. Kalan iki parmağınız avuç içinize değerek dinlensin. Her iki elinizle de aynı mudrayı yapın. Kubera Mudra birçok farklı şey için kullanılabilir. Ne kadar uygulandığının bir önemi yoktur, fakat nasıl bir yoğunlukla uyguladığınız daha önemlidir.

Birçok insan buna "Üç Parmak Tekniği” der ve arabalarını park etmek için boş bir yer, belli bir kıyafet, doğru kitap veya gerekli bilgiye ulaşmak için kullanırlar. Başka insanlar planlarını gerçekleştirmek için daha fazla enerjiye ve güce ihtiyaç duydukları zaman bu mudrayı uygular. Kubera Mudra her zaman ulaşılmak istenen amaçlar veya gerçekleşmesi istenen dileklerle ilişkili olarak kullanılır. Üç kapalı parmakla madde ve düşünceye ek bir kuvvet verilir.

Mars, Jüpiter ve Satürn parmakları birleştiği zaman elbette bir şeyler meydana gelecektir. Bu mudrayı günlük hayat işleri için kullanmak çok eğlencelidir. Faka ayrıca iç huzur, özgüven ve sükûnet için kullanılır.

Uygulama basittir. Zihninizde dileğinizi, amacınızı net kelimelerle formüle edin. Kalbinize bu dileğin sizin için iyi olup olmadığınızı çevrenizdekilere bir şey katıp katmayacağını sorun. Sonra üç parmağı birleştirin ve dileğinizi üç kere yüksek sesle ama olumlu bir şekilde dile getirin. Bunu yaparken parmaklarınızı hafifçe sıkın. Kubera mudranın tıkanıklıkları açma özeliği vardır. Nefes alırken nefesi yukarı çekme gibi bir alışkanlığınız varsa sinüzitleri temizlemek için kullanılır. 

Amacınızı, geleceği veya şahsi dileğinizi tüm renkleriyle gözünüzde canlandırın. Aynı zamanda bunlar hali hazırda gerçek olmuş gibi hissedin. Düşünce yaratıcı bir kuvvettir. Aynı şey dilekler ve amaçlar için de geçerlidir. Kuşkusuz amaçların gerçekleşmesi için bizim payımıza düşen şeyler de vardır ki bunların da yerine getirilmesi gerekir. 


Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye