15.Türkiye Kuş Konferansı 11-13 Ekim 2013 Şanlıurfa

Kuş gözlemciliği ve kuş koruma alanında yapılan çalışmalar, sorunlar ve çözüm önerileri ve kuş gözlemciliğinin geleceğine ilişkin fırsatlar konular hakkında.

15.Türkiye Kuş Konferansı 11-13 Ekim 2013 Şanlıurfa

15. Türkiye Kuş Konferansı, 11-13 Ekim tarihleri arasında kelaynakların memleketi Şanlıurfa’nın, geçtiğimiz aylarda "cittaslow (yavaş şehir)” unvanını alan ilçesi Halfeti’de, Doğa Kültür ve Yaşam Derneği, Halfeti Kaymakamlığı ve Halfeti Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Bu yıl, kuş gözlemciliğinin dünden bugüne gelişimini, günümüzde kuş gözlemciliği ve kuş koruma alanında yapılan çalışmaları ve kuş gözlemciliğinin geleceğini konuşmak üzere ana tema "Kuş Gözlemciliğinin Dünü, Bugünü ve Yarını” olarak belirlendi.

Üç gün boyunca sürecek konferansta sunumların yanı sıra sohbete ve tartışmaya olanak sağlayacak forumlar da gerçekleştirilecek. Konferansın ikinci ve üçüncü günü yapılacak gezilerle ise, Urfa ve Halfeti’nin doğasını ve tarihini yakından tanımak, çöl kuşlarını gözlemek yeni kertikler atmak, Urfa’nın iki özel türü kelaynak ve çöl varanının korunması için yerel halkın desteğiyle yapılan çalışmaları yerinde görmek mümkün olacak.

Kuş gözlemciliğinin tarihi ve geçmişten bugüne gelişimi; bugün kuş gözlemciliği ve kuş koruma alanında yapılan çalışmalar, sorunlar ve çözüm önerileri ve kuş gözlemciliğinin geleceğine ilişkin fırsatlar konularında bildiri ya da poster sunmak, forumlarda sohbetlere katkı vermek ya da konferansa dinleyici olarak katılmak isteyen her yaştan kuşçu, doğa korumacılar ya da kuşçulukla tanışmak isteyen herkes 15. Türkiye Kuş Konferansı’na katılmaya davet ediyorlar.
 
Detaylı bilgi ve iletişim;
Doğa Derneği / Burcu Burhan / Tel: 0533 395 32 61
Doğa Kültür ve Yaşam Derneği / Hayat Karaaslan / Tel: 0506 388 9622

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye