Başarı Hikayesi: Bir Natüropatik Doktorun Strese Yaklaşımı

30 yaşındaki satış temsilcisi ve iki çocuk annesi June'un strese karşı verdiği başarılı mücadele.

Başarı Hikayesi: Bir Natüropatik Doktorun Strese Yaklaşımı

Konrad Kail, N.D. June’un durumunu anımsıyor. 30 yaşındaki satış temsilcisi ve iki çocuk annesi, kendisine iki yıllık strese bağlı hastalık geçimişiyle geldi. "Belirtileri arasında tekrarlayan yorgunluk,  konsantrasyon zorluğu, karışıklık, baş dönmesi, duygusal dalgalanmalar, vücut ağrıları, gastrointestinal sıkıntılar, gece terlemeleri, tekrarlayan düşük dereceli ateş, şişmiş bezler ve şiddetli adet sancıları vardı”, dedi Dr. Kail. "Avantajı, sigara içmiyor ve alkol almıyor olması ve sağlıklı beslenmeye çalışıyor olmasıydı fakat günde iki fincan kahve ve üç bardak siyah çay içiyordu.” Son zamanlarda, soğuk algınlığı ve grip gibi küçük hastalıklara karşı daha duyarlı hale gelmişti. Geçmişinde mononükleoz hastalığı ve çocukluğunda sık sık geçirdiği kulak enfeksiyonları vardı. 

Bir semptom anketi sindirim bozuklukları, karaciğer-safra kesesi fonksiyon bozuklukları ve yetersiz işleyen iç salgı bezleri ile uyumlu bulgular sergiledi. İç burun iltihabı bulgusu, diğer alerji belirtileri ve boyunda birkaç hassas lenf düğümü dışında fizik muayenesi normaldi. June’un dalak ve tiroidi marjinal şekilde genişlemişti ve kas ve omuz kasları sıkıydı. Ayrıca hafif anksiyete ve depresyon bulguları vardı.

Dr. Kail tarafından talep edilen laboratuar testleri yetersiz protein sindirimini, hafif bağırsak toksisitesini, olası hidroklorik asit eksikliğini, böbrek üstü bezi yorgunluğu ve şiddetli C vitamin eksikliğini ortaya çıkardı. Sonraki testler alerji/hassasiyetini, kandidiyazis ve kronik Epstein-Barr virüsü enfeksiyonunu belirledi. "Bu stres faktörleri vücudun küçük hastalıklara karşı savunmasını engellemişti.” diye belirtti Dr. Kail. "Ayrıca ortalama vücut ısısının çok düşük olması, tiroit fonksiyon bozukluğuna işaret ederken, sindirim sistemindeki transit süresi 32 saatti yani kabızlık mevcuttu.” 

Dr. Kail bulguları June ile paylaştı, sistemlerinin denge durumunu korumakta zorluk çektiğini açıkladı, büyük olasılıkla fiziksel ve zihinsel/duygusal stres faktörlerin kombinasyonundan kaynaklanabileceğini belirtti. Tedavi için yemeklerden önce alınan bitki enzimlerinden oluşan sindirim destekleyici bir reçete yazdı. Böbrek üstü bezi ve tiroit takviyeleri de tavsiye edildi, karaciğer fonksiyonunu uyarmak ve hormonları düzenlemek için siyah turp ve karahindiba önerdi. Ayrıca June’a besin maddesi eksikliklerine karşı multivitamin/mineral takviyesi verdi. Alerji tedavisi için akupresür, kronik yorgunluğu tedavi etmek için ise Urtica dioica (alerjik reaksiyonların kimyasal aracısı olan histamini engeller) bitkisel karışımını kullandı. Mantar enfeksiyonu greyfurt çekirdeği ekstresi ile tedavi edildi. 

Son olarak, Dr. Kail günde 30 dakika boyunca yoğun egzersiz yapmasını ve çeşitli rahatlama ve görselleştirme tekniklerini uygulamasını istedi. Dr. Kail’e göre bir yıl içinde June önceki enerjisinin, güz özelliklerinin %90’nını tekrar kazanmayı başardı ve belirtiler büyük ölçüde azaldı. 

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye