Parıldayan Bir Cilde Sahip Olmanın 7 Doğal Yolu

Konu genç gözükmek olduğunda, hiçbir şey sizi parlak bir cildin kavuşturacağı genç görünüş kadar önemli olamaz.

Parıldayan Bir Cilde Sahip Olmanın 7 Doğal Yolu

Her ne kadar bazılarımız aileden gelen genler dolayısıyla doğuştan şanslı olsa da, birçoğumuz sağlıklı bir cilt görüntüsüne kavuşabilmek için kozmetik ürünler kullanarak yoğun bir çaba sarf etmek zorunda kalabiliriz. Parlayan bir cildin hayalini kurmak çok kolay olmasına rağmen, bu hayali gerçekleştirebilmek zor bir görev olabilir. Konu cilt güzelliği olduğunda, başarıya ulaşabilmek sabır ve güçlü bir kararlılık gerektirir. Aşağıdaki yedi madde, cilt tipiniz ne olursa olsun, cildinize doğal bir şekilde parlaklık kazandırabileceğiniz, işlerliği kanıtlanmış yöntemlerden oluşmaktadır.

  1. Doğru beslenin: Eğer güzel bir cilde sahip olma isteği hissediyorsanız, dengeli ve sağlıklı bir yemek düzeni oluşturup ona harfiyen uymanız büyük önem taşır.  Her çeşit meyve ve sebze, sağlıklı yağsız süt ürünleri ve yağsız et tüketmeye özen gösterin.
  2. Cilt vitaminleri alın. A vitamini, C vitamini ve E vitamini gibi bazı vitaminler cildinizin sağlıklı ve güzel olmasında önemli rol oynarlar. Düzenli beslenme planınızın bu özel vitaminleri içeriyor olduğundan emin olun.
  3. Cildinizi su ile tazeleyin: Doğru miktarda su tüketmeniz, cildinizi parlak ve genç tutmaya yardımcı olmak konusunda önemli bir mesafe kat etmenize yardımcı olur. Cildinizi nemli tutmak için her gün bol su, meyve ve sebze suları gibi sağlıklı içecekler için.
  4. Düzenli olarak cildinizi temizleyin: Kir, yağ ve diğer kirleticiler cilt üzerindeki gözenekleri tıkayarak cildinize zarar verebilir. Cildinizin gözenekleri zaman içerisinde istenmeyen maddeler ile tıkanırsa, hiçbir tedavi veya terapi cildinizi eski parlaklığına ve pürüzsüzlüğüne kavuşturmak konusunda yeterli olmayacaktır. Bu yüzden cildinizi uygun bir biçimde temizlemek için gereken zamanı ayırdığınıza emin olun.
  5. Cildinizi ölü cilt hücrelerinden arındırın: Ölü deri hücrelerini ortadan kaldırmak pul pul dökülmeyi engellemesinin yanı sıra, cildinize parlaklık kazandırmak için mükemmel bir yöntemdir. Ancak, bunu hem nazik hem de etkili bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekir. Ölü deri hücrelerini temizlerken gözlerinizin etrafındaki alanlardan kaçının.
  6. Düzenli olarak egzersiz yapın: Egzersiz yapmak kan dolaşımını artırmak için mükemmel bir yoldur ayrıca cildinizde bulunan toksinleri ter yoluyla dışarı atar. Egzersiz yaptığınız zamanlarda bol bol terlediğinize emin olun.
  7. Mineral makyaj ürünleri tercih edin: Konu parlak bir cilde sahip olmak olduğunda, makyaj tercihiniz gerçekten büyük önem taşır. Bu yüzden cildiniz için hem sağlıklı hem de etkili olan ürünleri tercih edin. Mineral makyaj, yeni bir trend olmasının yanı sıra, cildinize parlaklık sağlamak için gereken bütün kriterleri karşılamaktadır.
Bu parlak cilt görünüm yöntemlerini uyguladığınızda belki hemen sonuç alamazsınız fakat birkaç hafta ile birkaç ay arasında değişiklik gösterebilecek bir zaman içerisinde cildinizin çok daha sağlıklı olduğunu ve güzel gözüktüğünü fark edebilirsiniz.

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye