Çocukların Sağlığı ve Aşılar

Aşılar çocukları ve yetişkinleri tehlikeli ve ölümcül olabilecek difteri, boğmaca, tetanoz, çocuk felci, kızamık, kabakulak, kızamıkçık, grip gibi çocukluk hastalıklarına karşı korumak için geliştirilmiştir.

Aşılar çocukları ve yetişkinleri tehlikeli ve ölümcül olabilecek difteri, boğmaca, tetanoz, çocuk felci, kızamık, kabakulak, kızamıkçık, grip gibi çocukluk hastalıklarına karşı korumak için geliştirilmiştir. A.B.D. hükümeti ve çoğu doktor, ebeveynlere, çocuklarına daha iki aylıkken başlamak üzere aşı yaptırmaları konusunda baskı yapmaktadır. Yapılan ilk aşılar hepatit B, DPT (difteri, boğmaca, tetanoz aşısı), grip B tipi ve çocuk felci aşılarıdır. Toplamda averaj Amerikan çocuğu ilk 15 ayda 21 aşıya kadar aşı vurulabilir.

Destekleyicileri aşıların hem bireylerin hem de toplumun çocukluk hastalıklarından korunması için en güvenli ve en etkili yol olduğunu söylemektedir. Yeni aşılara her yıl daha fazla para harcanmaktadır ancak aşılar ve gelişim problemleri arasındaki ilişki yeterince araştırılmamıştır, örneğin kızamık, kabakulak, kızamıkçık aşısı ve otizm arasındaki muhtemel ilişki gibi. Aşıların olası yan etkileri arasında bulunan döküntü, ateş, ishal, otizm ve hatta ölüm faydalarının yanında minimal görülmektedir. Aşılar bağışıklık sisteminin gelişimine ve işlemine de ciddi zarar verebilir çünkü bağışıklık sistemine çok miktarda antijen ve toksik katkı maddeleri içeren solüsyonlar verirler. Bu maddelerin arasında cıva içeren timerosal, alüminyum, benzoik asit ve formaldehit bulunur. 

Destekleyicileri, ebeveynler sürekli çocuklarının yanında olamayacağı için aşının çocuğu maruz kalacağı bakteri ve virüslerden koruyacağını belirtir. Ancak aşılarla ilgili tehlikeli yan etkiler ve güvenlikleriyle ilgili cevaplanmamış birçok soru olması günümüzde birçok doktorun aşılama programlarına karşı çıkmasına sebep olmuştur. Bugün birçok ebeveyn ve doktor çocuklara otomatik olarak bir dizi aşı yapılmasını tercih etmemektedir. Aynı zamanda birçok doktor gereksiz buldukları ve tehlikeli olabilecek bazı aşılardan kaçınılmasını tavsiye etmektedir.

Dr. Constantine A. Kotsanis "Kliniğimde ebeveynlerin %50’si 15-18 aylık döneme kadar çocuklarında normal gelişim görürken bu dönemde aşılardan sonra konuşma, koordinasyon, sosyalleşme yeteneklerinde gerileme görmektedir. Aşılanma sonrasında problem geliştiren çocukların neredeyse hepsi aşılanma sırasında hastaydı. Alerjileri, kronik enfeksiyonları vardı veya antibiyotikleri kronik olarak kullanmaktaydılar” demektedir.

Harris Coulter, Ph. D., bir tıp tarihçisidir ve aşılar üzerinde iki kitap yazmıştır. Aşıların bir deney olarak başladığını belirtir. "Doktorlar ne yaptığını bilmemekteydi. Tıp mesleği tarafından yapılan dev bir propoganda kampanyasıydı” demektedir. Dr. Coulter tüm aşıları gerekli bulmamaktadır ve tüm çocuklara aynı aşı serisinin uygulanmasını değil kişisel olarak aşılanmayı destekler. 

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye