Dansla Formda Kalabilirsiniz

Egzersiz yapmaya ilginiz azalıyorsa bir de dansı deneyin

Dansla Formda Kalabilirsiniz

Formunuzu korumak için yeni bir yönteme ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Çünkü hayatın bir parçası olması gereken egzersiz kısa dönemli bir yaklaşım olmadığından her zaman hevesiniz aynı seviyede kalmaz. Böyle bir durumda dansı deneyin ve formunuzu riske atmayın.

Dans, hangi tarzı yapılırsa yapılsın, formda ve sağlıklı olmanın kendini iyi hissettiren bir yöntemidir. Fiziksel egzersiz, sosyal etkileşim ve zihinsel konsantrasyonun bu özel kombinasyonu, tümünü müziğe dayandırır ve stresi azaltıcı, enerjiyi artırıcı, gücü yükseltici ve kas yapısını iyileştirici bulunmuştur.

Dansın faydaları hakkındaki araştırmalar artmaya devam etmektedir. Siz de favori dans stilinizi seçip, değişiklikleri kendiniz görebilirsiniz.

Dansın başlıca faydaları şunlardır:

1- Güç
Dans, kasların kişinin kendi vücut ağırlığına karşı direnç göstermesiyle gücü artırır. Zıplamak ve sekmek gibi hareketler de büyük bacak kaslarının önemli derece güç sarf etmesini gerektirir. 

2- Dayanıklılık
Zaman içinde harcadığınız fiziksel efora karşı dayanıklılık geliştireceksiniz. Dayanıklılık geliştirmek de daha uzun süre dans ederken nefes nefese kalmamayı ve yorgun hissetmemeyi sağlayacaktır.

3- Esneklik
Esneklik sağlıklı olmanın önemli bir parçasıdır. Çoğu dans dersleri bir grup esneme hareketi içeren ısınmayla başlar.

4- İyi Olmak
Dans etmek sosyal bir aktivitedir. Hem yeni arkadaşlar edinebilirsiniz hem de partneriniz veya grubunuzla beraber bir takım gibi hareket etmeyi öğrenirsiniz. Bu sebeple dans formda kalmanın ve özgüveni artırmanın eğlence dolu bir yoludur.

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye