Feza Karakaş ile Byron Katie’nin “Çalışma” Atölyesi 20-21 Nisan 2013 İstanbul

“Hikayen Olmasa Kim Olurdun?”

Feza Karakaş ile Byron Katie’nin “Çalışma” Atölyesi 20-21 Nisan 2013 İstanbul

"Şunu keşfettim ki, düşüncelerime inandığım zaman ıstırap çektim, ama onlara inanmadığım zaman ıstırap çekmedim ve bu tüm insanlar için doğrudur. Özgürlük bu kadar basittir. Istırap çekmenin bir seçenek olduğunu gördüm. İçimde hiçbir zaman, bir an bile için, kaybolmayan yaşam sevincini buldum. Bu yaşam sevinci her zaman, herkesin içindedir.”
Byron Katie

Stresli düşüncelerimizi ve beklentilerimizi Byron Katie’nin The Work (Çalışma) adı verilen yöntemini kullanarak sorguluyoruz. Başkalarıyla ilgili bizi rahatsız eden, üzen yada basitçe bizi deli eden stresli düşüncelerimizin altındaki mücevherleri bulmak için Çalışma’yı kullanıyoruz. Acı veren düşüncelerimizi saptamaya ilaveten dört soru ve tersine çevirmeler ile Çalışma’yı, bizi rahatsız eden her şeye, uygulamayı öğreniyoruz. Çalışma’yı günlük hayatımızda uygulamak için değişik koşullarda pratik yapıyoruz. 

Feza Karakaş
Feza lise eğitimini Ankara’da bitirdikten sonra ABD‘ye yerleşti. Houston Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdikten sonra Western Connecticut Üniversitesinde Psikoloji, Connecticut Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümünde de Master eğitimine katıldı. Eşinin mesleği gereği Amerika Birleşik Devletleri, Ortadoğu, Güney Amerika ve Avrupa’da uzun yıllar yaşadı. 1990 yılında Dubai’de yaşadığı dönemde Louise Hay ’den çok etkilenerek yaşamında ruhsal bir dönüşüm, uyanış ve farkındalık dönemi başladı. Sonraki yıllarda Luise Hay ‘in "Heal Your Life – Achieve Your Dreams” lisanslı öğretmenlerinden biri oldu.

2002 yılında Amsterdam’da Byron Katie ve onun Çalışma’sı olan "The Work” ile başlayan yolculuğuna 2005 yılında Çalışma Okulu’na ("The School for The Work”) katılarak devam etti. 2012 yılında Byron Katie’nin Enstitüsünden Sertifikalı Kolaylaştırıcısı ("Certified Facilitator”) olarak mezun oldu. Şu anda Byron Katie’nin Enstitüsünde kurslar vermekte ve aynı enstitüde eğitimine devam eden eşi ile birlikte seminerler düzenlemektedir. Kendisi ayni zamanda NLP Pratisyen, NLP Master Pratisyen ve uluslararası sertifikalı Yaşam Koç’udur.
Çalışma onun hayatı üzerinde çok büyük etki yaptı ve başkaları içinde bunu arzu etmekte. Şimdi Çalışma’nın Türkiye’de yayılması onun en büyük tutkusu. Çalışma’nın hayatında deneyimlediği en etkili kişisel farkındalık yöntemi olduğuna inanmakta ve herkesin bu hediyeyi almasını arzu etmekte. Katılımcıların stresli düşüncelerinden ötesinde nelerin olabileceğini deneyimlemeleri için burada.

Tarih
20-21 Nisan 2013 10:00-16:00

Yer
Cihangir Yoga, Cihangir

Ücret
225 TL

Bilgi ve Kayıt İçin
gsm: +90 (0) 539-5728437
Sabit hat: +90 (0) 212-2431993

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye