Güzel Bir Cilt İçin Çiçekler ve Güzel Kokular

Çiçeklerin cilde faydalarını öğrenelim.

Güzel Bir Cilt İçin Çiçekler ve Güzel Kokular

Çiçeklerin, çiçek esanslarının ve güzel kokuların görünümümüze ahenk kattığını eski çağlardan beri biliyoruz. Bu durum günümüz için de geçerli. 
  • Yasemin, Asya ülkelerinde psikosomatik ve psikolojik vakaları tedavi etmek için kullanılır, insanın ruh hali üzerinde olumlu etkileri olduğu biliniyor. Çiçeklerle tedavi uygulayan doktor Malti Khaitan’a göre yasemin esansı silhat esansıyla birlikte yaşlanmayı geciktirici uygulamaların temelini oluşturur. Yaseminin kıl köklerini ve deriyi besleyen eterik yağ içerdiği düşünülüyor.
  • Lavanta, cildi rahatlatır ve gevşetir. Ayrıca cilt ve saç derisi için doğal bir mikrop öldürücüdür. Papatyayla karıştırıldığında akne, yangı ve benzeri cilt sorunlarını yok eder. Bunların yanı sıra hiperpigmentasyonu önler ve cildin esnekliğini artırır.
  • Gül, özü cildi nemlendirir ve canlandırır. Gül vitamin ve flavonoid yönünden zengin bir bitkidir. Gül suyu, güneş yanıkları ve cilt kuruluğu için faydalıdır.
  • Nilüfer çiçeği, yaraları iyileştirir ve ciltteki su oranını dengeler; cildi besleyici özelliği ve yeni hücrelerin üretilmesini sağlaması sebebiyle yaşlanmayı geciktirici ürünlerde kullanılan önemli bir bileşendir.
  • Beyaz zambak, ciltteki lekeleri yok eder. Ayrıca ölü cilt hücrelerinin atılmasını sağlayarak cildi yeniler.

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye