Hamileliğe Hazırlık (1. Kısım)

Fiziksel ve zihinsel önerileri takip ederek hamileliğe hazır olun.

Hamileliğe Hazırlık (1. Kısım)

Bu (Sağlıklı Bebek için Sağlıklı Konsepsiyon 1. Kısım)  ve bu (Sağlıklı Bebek için Sağlıklı Konsepsiyon 2. Kısım)  yazılarda sağlıklı bir şekilde hamile kalmak için gerekli olan faktörleri okudunuz. Şimdi de Maharishi Vedik Tıbbı’nın hamile kalmak isteyen bir çifte vereceği bazı tavsiyelere bakalım.

Bireysel Sağlık İhtiyaçlarını Belirleyin
Doktorun belirleyeceği ilk şey çiftin bireysel sağlık ihtiyaçlarıdır. Eşlerin nabızları incelenerek denge veya dengesizlik durumları belirlenir. Kadının Apana Vata’sının dengede olmasına ayrıca özen gösterilir. Apana Vata vücuttan atıkların uzaklaştırılması, adet döngüsü ve cinsel fonksiyonu kontrol eden subdoshadır. Eğer belirgin dengesizlikler varsa doktor diyet, günlük rutin, bitkisel takviyeler ve diğer doğal yaklaşımları içeren tavsiyeler vererek bunları düzeltilmeye çalışır. Bu sayede iki eşin de zihin-vücut sistemlerinin dengeli bir şekilde işlemesi sağlanır.

Transandantal Meditasyon (TM) Programını Uygulayın
Bu hem vücudun içsel zekasını canlandırmak hem de eşlerin her birinin zihinsel, duygusal ve fiziksel stresini azaltmak için en önemli tavsiyedir. Daha da önemlisi bu basit teknik en mutlu ve en sağlıklı ruh hali ve duygulara ulaşmayı sağlar.

Transandantal meditasyon uygulayan kişiler doğal bir şekilde daha olumlu adımlar atmaya, zararlı maddeleri tatsız bulmaya başlarlar. Hatta araştırmalara göre sigara, alkol ve uyuşturucu kullanımı, kişiler TM uyguladıkça kendiliğinden düşmektedir. Bu zararlı maddelerin kullanımını azaltmak hayatın her döneminde sağlığa iyi gelir ama hamile kalma anı ve hamilelikte özellikle önem kazanır.

Bunun yanında kişiler stresi azaltıp, sağlığını iyileştirdikçe gitgide daha az ilaç kullanır hale gelirler, özellikle de stresle alakalı yüksek tansiyon ve astım gibi hastalıklar için. Bu da hamilelik öncesi ve sırasında faydalıdır çünkü ilaçlar da hassas fetüsü ve gebe kalma anını etkileyebilir. Bebeğinizin doğumuna hazırlanırken kendinizi her gün derin bir şekilde zihinsel ve fiziksel olarak dinlendirmek ve bu sayede stres ve kirlilikten kurtulmak yapabileceğiniz en iyi şeydir.  

Yenilenme Terapilerini Kullanın
Özel temizlenme ve yenilenme terapileri gebe kalmanın 6 hafta öncesinden, eşlerin ikisi için de tavsiye edilir. Bu keyif verici, doğal ve nazik terapilerin arasında sıcak yağ masajı, narin iç temizliği ve buhar terapileri yer alır. Amacı vücudun tümündeki kanalları temizlemek ve bu sayede toksinleri ve atıkları uzaklaştırmaktır. Bu kanallar temizlendiğinde vücudun doğal zekası engelsiz bir şekilde çalışarak tüm sistemi canlandırır ve enerjiyi, canlılığı, zihinsel berraklığı, iyiliği ve hastalık direncini artırır. Bu terapiler ayrıca dokuların güçlenmesini ve derinlemesine beslenmesini sağlar. Eşlerin bu temizlenme prosedürlerini uygulamasıyla bozulmamış bir sperm, yumurta, rahim ve genital yola sahip olacakları söylenir. Böylece sağlıklı bir gebelik için hiç engel kalmaz.

Vücudu temizledikten sonra dokuları sağlıklı gıdalar ve diğer hayat tarzı tavsiyeleriyle beslemeye devam edebilirsiniz. Maharishi Ayurveda Sağlık Merkezleri’nde yürütülen bu terapilerin fizyoloji üzerinde öyle bir etkisi vardır ki geçmişte hamile kalamamış bazı çiftler bu programdan sonra hamile kalabilmektedir. 

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye