Homeopatikler Antibiyotiklerden Daha Faydalı Oluyor

Bir Alman araştırmasına göre orta kulak iltihabında homeopatik çareler standart antibiyotiklere oranla ağrının daha hızlı azalmasını ve durumun daha az tekrarlamasını sağlıyor.

Bir Alman araştırmasına göre orta kulak iltihabında homeopatik çareler standart antibiyotiklere oranla ağrının daha hızlı azalmasını ve durumun daha az tekrarlamasını sağlıyor. Çalışmada 1-11 yaşları arasındaki 103 çocuk şunları içeren listeden bir homeopatik formülü kullandı: Aconitum napellus, Apis mellifica, Belladona, Capsicum, Chamomilla, Kalium bichromicum, Lachesis, Lycopodium, Mercurius solubilis, Okoubaka, Pulsatilla, Silicea. Diğer yanda 28 çocuğa antibiyotikler, tıkanıklık açıcı burun damlaları ve diğer modern tıp ilaçları verildi. 

Homeopatik ilaçlarla tedavi edilen çocuklar 2 gün ağrı yaşarken, modern tıp ilaçlarıyla tedavi edilen çocuklar 3 gün ağrı yaşadılar. Yani homeopatik ilaçlar %33 ağrı azaltımına sebep oldu. Ayrıca homeopatik tedavilerin kullanımı iyileşmenin yaşandığı 2-4 gün sonunda bırakılırken antibiyotikler 8-10 gün boyunca verildi. Bu da demektir ki çocukların vücudu bağırsaklardaki faydalı bakterilerin öldürülmesi gibi antibiyotiklerin yan etkilerine katlanmak zorunda kalırken, belirtiler sadece orta düzeyde iyileştirilebildi.

Bir yıl sonra homeopatik gruptaki çocukların %70.7’si kulak enfeksiyonunda tekrarlama yaşamazken, %29.3’ü maksimum üç tekrarlama yaşadı. Buna karşıt olarak antibiyotik grubunda sadece %56.5’i tekrarlama yaşamazken, %43.6’sı en fazla 6 kere tekrarlama yaşadı.

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye