Shannon Cooney ile Dinamik Genişleme 30 Kasım - 1 Aralık 2013 İstanbul

Dansçı, koreograf ve kraniosakral uygulamacısı Shannon Cooney tarafından yaratılmış Dinamik Genişleme dans pratiği, Kraniosakral sistemin fiziksel oluşumuyla doğaçlama formlar üzerinden hareket ve dansla bağ kurmaya dayanır.

Shannon Cooney ile Dinamik Genişleme 30 Kasım - 1 Aralık 2013 İstanbul

Atölyede katılımcılar bu derin ritme uyum sağlamak ve doğrudan sakin ve dinamik bir kendine tanık olma haline girmek için teknikler tanıyacaklardır. Öğretilen teknikler doğaçlamaya yönlendirilen doğal, tamamen fiziksel, enerjetik ve az aşikar dans/hareketleri birleştirir. Çalışma geliştikçe, çeşitli dinamik mevcudiyet hallerine genişlerken bu yaşamsal ritme tamamen bağlı kalma kapasitesi uygulamanın kalbinde olacaktır. 

Dinamik Genişleme, kişinin kendi sanatsal/yaratıcı çalışmasına katabileceği bir çok uygulama sunar: Hareket kalitelerinde canlı bir yelpaze, odaklanmanın derinleşmesinde iyileşme, yüksek ve az aşikar mevcudiyet halleri, arıtılmış kendini algılama becerileri, başkalarıyla iletişim kurmada yeni sistemler ve duyumsal alanda derin deneyimler. 

Kraniosakral Uygulama
Kraniosakral terapi bir çok alanda şifa verir: Stresi derinden rahatlatır, sinir sistemine derin bir dinlenme sağlar, canlılığı artırır, istenmeyen alışkanlıkları uzaklaştırır, genel sağlığa katkıda bulunur.Kraniosakralin sağlığa diğer katkıları arasında görme yetisinde keskinleşme, akut acıda azalma, sinirsel alanda iyileşme, öğrenme güçlükleri, büyük ve küçük motor sorunlar, gelişim bozuklukları, otizm, baş ağrısı, tinnitus, TMJ sendromu, stres bozuklukları, travma ve sinirsel bozukluklar sayılabilir.

Shanon'un birlikte yarattığı bu şifa yaklaşımı kendi Kraniosakral araştırmaları ve uygulamalarıyla Doğayla bağlantılı enerji çalışmaları, ayrıca profesyonel bir dansçı, koreograf ve Çağdaş Dans hocası olarak yirmi yıllık beden farkındalığını bütünleştirmektedir. http://www.shannoncooney.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Shannon hakkında
Shannon Cooney, Berlin'de yaşayan Kanadalı bir koreograf ve dansçıdır; 1992'de Toronto'daki York Üniversitesinde Dans eğitimini tamamlamıştır. 1993'ten beri koreografileri Kanada, Avrupa ve Birleşik Krallıkta sunulmuştur. Serge Bennathan'ın sanat yönetmenliğindeki Toronto'lu dans grubu Dancemakers ile (1994-2006) dans etmiş, ülke ve dünya çapında turneler yapmıştır. Birlikte çalıştığı koreograflar arasında Benoît Lachambre, Kim Itoh, Peter Chin, Marie-Joseé Chartier, Peggy Baker ve Louise Bedard sayılabilir.

Shannon görsel sanatçılar Marla Hlady (Kanada), Signe Theill (Almanya) ve Jan Komarek (İsviçre) enstalasyonlarında performans yapmış; çeşitli müzisyen, performansçı ve sanatçılarla çok sayıda gösteride rol almıştır. Video çalışması Toronto ve Berlin'de galerilerde sergilenmiştir. Shannon 2000-2006 yılları arasında Kanadalı dans kolektifi Platform 33'ün Sanat Yönetmenliğini üstlenerek sanatsal danışmanlık ve koreograflara yaratıcı danışmanlık yapmıştır; Kondition Pluriel'de koreograf Marie-Claude Poulin ile çalışmış, Berlin'de Kunst Üniversitesinde dans öğrencileriyle, ayrıca sirk sanatçılarıyla koreograf ve sanat koçu olarak çalışmıştır.En son koreografileri arasında acoustic sightlines / akustik manzaralar (2012), Assemblages (2011) / Toplama ve dans-video enstalasyonu, Spiral Pendulum: dance / Spiral Sarkaç: dans (2009) sayılabilir.

En son Berlin Sanat Üniversitesinde dans öğrencisi Meg Stuart'a Damaged Goods / Iskarta Mal adlı eserinde, Toula Limnaios, Sasha Waltz ve Guest's,Tanzfabrik, Laborgras, Berlin, fabrik Potsdam (Danimarka) CND Lyon için, La Roche ve CDC le Pacifique á Grenoble, (Fransa) P.A.R.T.S., Raffinerie (Belçika), Circuit-Est, Montreal, Dancemakers, ATC 808, Toronto, Training Society of Vancouver, (Kanada), Dance House, Dublin (Irlanda) , Studio 142, Kunstquartier Bethanien'da çalışmıştır; halen Tanzfabrik-Berlin'de eğitmenlik yapmaktadır.

Tarih:
30 Kasım - 1 Aralık 2013 / 10:30-12:30

Yer: 
Cihangir Yoga, Cihangir

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye