Skinner Releasing Intensive Workshop 2 - 20 Nisan 2014 İstanbul

Tekniğin başlangıç seviyesi olarak kabul edilen 15 dersi Türkiye`de ilk defa bir arada uygulanacak.

Skinner Releasing Intensive Workshop 2 - 20 Nisan 2014 İstanbul

Tekniğin başlangıç seviyesi olarak kabul edilen 15 dersi Türkiye`de ilk defa bir arada uygulanacak. 3 hafta sürecek bu atölye daha önce dans ve hareket tecrübesi olmayanlar ve tüm dallarda sanatçılar dahil herkese açıktır.Teknik Sınıflar 1-15, Doğada Yaratıcı Çalışma ve Doğaçlama olmak üzere üç ana grupta yapılacak olan bu workshop; Robert Davidson (US) , Gaby Agis (UK) & Mary-Clare McKenna (UK) eşliğinde düzenlenecektir. Toplam 3 hafta sürecek olan calismada Pazartesi ve Salı günleri dinlenme günleri olacaktır.

Yanlız bir yada iki haftaya katılmak mümkün değildir.

Skinner Releasing Technique Tüm başlangıç seviyesi sınıfları 1-15 (SRT - Skinner Özgür Bırakma Tekniği)

Tüm fiziksel benliği dans sanatıyla birleştiren dönüştürücü bir hareket tekniğidir. Güdümlü şiirsel resimler, müzikle beraber işlenerek, spontane, doğaçlama hareketi ortaya çıkarır. Ellerle temas içeren çalışmalar, tutma şekillerimizi ve gerginliğimizi bırakmayı sağlar. Doğanın hedeflediği özgürlüğü, gücü, enerjiyi ve hizayı keşfederiz. Bu yaklaşım, bilincin ve hayal gücünün dönüştürücü evrelerini uyandırır. Bunların tümü destekleyici ve sakin bir atmosferde işlenir.
Daha Fazla bilgi icin: www.skinnerreleasingnetwork.org 

Tabiatın İçinde Yaratıcı Çalışma

Releasing (Açığa Çıkarma) derslerinde şiirsel resimlerle, etrafımızı saran doğal manzara arasında bağlantılar keşfederiz. Hareket materyalleri, denizi, tepeleri ve ormanları dinlemek ve ona cevap vermekten doğar, solo, düet ve grup kompozisyonlarına dönüşür.

EĞİTMENLER
Robert Davidson

Mary-Clare McKenna
Mary-Clare McKenna İngiltere'den gelen bir performans sanatçısı, koreograf ve öğretmendir. Hem İngiltere'de hem Amerika'da ileri gelen sanatçılarla çalışmış ve performans sergilemiştir. Disiplinler arası çalışmalar yaratmış ve bunlar uluslar arası olarak sergilenmiştir. İngiltere'de Gaby Agis & Company ile, New York'ta Janet Aisawa, Lee Nagrin ve Luis Tentindo ile sahneye çıkmıştır. 2001'de Skinner Releasing Tekniği'nin sertifikalı hocası olmuş ve İngiltere ve New York'taki sanat topluluklarında öğretmiştir. Birçok üniversitede sürekli veya misafir öğretim üyesi olmuş ve yakın zamanda tiyatro sanatçısı Lee Nagrin hakkında bir kitap yazmıştır.

Gaby Agis
Yaklaşık 20 yıldır dünya çapında, başlangıç ve ileri seviyelerde SRT öğretmektedir. Uzun süredir profesyonel olan dansçılardan, dansı yeni tanıyanlara kadar çok çeşitli öğrencileri olmuştur. Dans enstitülerinde öğretmenin yanı sıra farklı topluluklara SRT'yi tanıtıp mimarlık, tiyatro ve görsel sanatlar öğrencileriyle çalışmıştır. 2010 - 2011'de SRT sertifika programlarında fakülte üyesi olmuştur. Koreograf ve dansçı olarak, 30 yıl boyunca hastanelerden opera sahnesine kadar çok çeşitli yerlerde performans sergilemiştir. En son projesini Baffin Adası ve Lapland'de gerçekleştirmiş ve buraların sanatçılarıyla bir arada çalışmıştır.

3 Haftalik Atölye (Workshop) Ücreti:

25 Ocak 2014 tarihine kadar kayıt yaptiranlar icin indirimli katılım ücreti: 800 €
25 Ocak 2014 sonrası : 1000 €

Katılım 20 kişi ile sınırlıdır! İndirimli kayıt için 25 Ocak 2014 tarihine kadar 300 € depozit ödenmiş olması gerekmektedir. 

Zaman: Atölye (SRT 1-15) calışmamız 2 Nisan Çarsamba sabah 10:00`da başlayacaktır, bu nedenle bir gün önceden gelmenizi tavsiye ediyoruz.

Konaklama:
Sundance Kamp, 19 gecelik indirimli tam pansiyon konaklama fiyatları hazırlamıştır. Bilgi için lütfen e-mail atınız.

Daha fazla bilgi ve rezervasyon için:

0090 532 2154704
0090 242 8214165

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye