Tatjana Rottenberg ile 1. ve 2. Seviye Refleksoloji Kursu

Programın amacı, katılımcıların refleksoloji konusunda teorik bilgiye sahip olmalarının yanı sıra, pratikte de ayak refleksoloji uygulaması yapabiliyor olmalarıdır.

Tatjana Rottenberg ile 1. ve 2. Seviye Refleksoloji Kursu

Tatjana Rottenberg ile 1. ve 2. Seviye Refleksoloji Kursları bu yıl Ağustos ayında Ören Altın Camp’ta gerçekleşiyor!..
1. Seviye kurs, 28 Temmuz - 4 Ağustos tarihlerinde...
2. Seviye kurs, 5 - 11 Ağustos tarihlerinde...

Kadim bir şifa tekniği olan Refleksoloji; ayaklarda, ellerde ve kulaklarda vücudun çeşitli organlarını temsil eden yerlere bası yoluyla uyarı yapılarak uygulanır. Programın amacı, katılımcıların  refleksoloji konusunda teorik bilgiye sahip olmalarının yanı sıra, pratikte de ayak refleksoloji uygulaması yapabiliyor olmalarıdır.

Eğitimin içeriği:

-Refleksolojinin tarihçesi, mantık ve işleyişi
-Ayak anatomisi ve Refleksoloji haritası
-Vücut sistemleri (hareket, sindirim, hormon sistemi gibi) ve ona göre Refleksoloji haritaları
-Refleksolojinin uygulama alanları, sıkça rastlanan endikasyonlar, teşhis ve tedavi teknikleri

Refleksoloji kursuna; alternatif ve doğal terapiler konusuna ilgi duyan, stres ve sağlığın birbiriyle yakın ilişkili olduğunu düşünen, masaj yaptırmaktan ve yapmaktan hoşlanan, kişisel gelişimi için kendine zaman ayırabilen herkes katılabilir.
6 gün boyunca sabah 09:00-12:00 ile 16:00-19:00 saatleri arasında toplam 35 saat sürecek olan Refleksoloji kursu bitiminde; Tatjana Rottenberg tarafından katılımcı belgesi verilecektir. Herkesin uygulamalara aktif olarak dâhil olması beklenecektir. Dersler Türkçe verilecektir.
Kurs başlangıcı 29 Temmuz sabah saat 09:00 olduğu için, 28 Temmuz’da tesise giriş yapılmalıdır. 3 Ağustos Cuma günü kurs bitiminde ufak bir kutlama yapılacaktır. Tesisten çıkış tarihi 4 Ağustos Cumartesi günüdür. Konaklama fiyatları 7 gece üzerinden hesaplanmıştır.
Kurs için yanınıza not defteri, renkli kalemler, dağıtılacak kopyalar için dosya, masaj yağı ve rahat kıyafetler almanız, kamp için yanınızda plaj havlusu, fener bulundurmanız tavsiye edilir. 

Tatjana Rottenberg tarafından bu yıl ilk defa verilecek olan 2. seviye Refleksoloji Kursu’nun içeriği şöyle: 

-Anatomi, fizyoloji ve organ sistemlerinin işlevsizlikleri ile ayak üzerinden tedavi yöntemlerinin tekrarı
- İlk teşhis ve teşhise göre kişisel tedavi planı hazırlama
- Spesifik endikasyonlar (doğum kolaylaştırma, çocuk gelişimine yardım, ağır hastalıklara rahatlatıcı çözümler gibi)
2. seviye katılımcılarının, Eldra Pearl Solomon’un "İnsan Anatomisi ve Fizyolojisine Giriş"adlı kitabını (Akademi Basın ve Yayıncılık 2009-2010) önceden edinerek, yanlarında getirmeleri gerekmektedir. 
*2. seviyeye ancak 1. seviye eğitimini tamamlamış olanlar katılabilir. Herkesin uygulamalara aktif olarak dâhil olması beklenecektir.
5 gün boyunca sabah 09:00-12:00 ile 16:00-19:00 saatleri arasında toplam 30 saat sürecek olan Refleksoloji kursu bitiminde; Tatjana Rottenberg tarafından katılımcı belgesi verilecektir. Herkesin uygulamalara aktif olarak dâhil olması beklenecektir. Dersler Türkçe verilecektir.
Kurs başlangıcı 6 Ağustos sabah saat 09:00 olduğu için, 5 Ağustos’ta tesise giriş yapılmalıdır. 10 Ağustos Cuma günü kurs bitiminde ufak bir kutlama yapılacaktır. Tesisten çıkış tarihi 11 Ağustos Cumartesi günüdür. Konaklama fiyatları 6 gece üzerinden hesaplanmıştır.
Kurslar için yanınıza "İnsan Anatomisi ve Fizyolojisine Giriş” adlı kitabı, not defteri, renkli kalemler, dağıtılacak kopyalar için dosya, masaj yağı ve rahat kıyafetler almanız, kamp için yanınızda plaj havlusu, fener bulundurmanız tavsiye edilir. 

Konaklama yeri: Altın Camp
www.altincamp.com

Tatjana Rottenberg  Hakkında

1962 yılında Almanya`da doğan Tatjana Rottenberg’in 2 çocuğu var. 1992-1995 yılları arasında doğal tedavi uzmanı (Sadece Almanya`da geçerli olan "Heilpraktiker” mesleği) eğitimini Almanya Berlin`deki Samuel Hahnemann Özel Tıp Okulu’nda aldı.  Anatomi, fizyoloji, patoloji ve psikolojinin yanı sıra, temel dersler olarak homeopati, akupunktur, shiatsu ve farklı masaj teknikleri ile beden çalışmaları eğitimi aldı.
1995 yılında Alman Sağlık Bakanlığı’ndan Doğal Tedavi Uzman Lisansı’nı aldı. 8 yıl boyunca Berlin`de kendi kliniğinde homeopati ve masaj yaptı.  2000-2003 yılları arasında, uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele eden bir vakıfta masaj dersleri verdi ve uyuşturuculardan ve psikotik ilaçlardan kurtulmaya çalışan insanlara "detoxification” kulak akupunkturu uyguladı. Ayrıca homeopati, doğal tedavi ve aşı üzerine workshoplar ve seminerler düzenledi.
2004 yılının yazında Türkiye`ye gelme kararı alarak çalışmalarına burada devam etti. Almanca, Türkçe ve İngilizce biliyor.
Tatjana Rottenberg ve kullandığı masaj teknikleri ile ilgili daha fazla bilgi için www.masajterapi.com adresini ziyaret edebilir, [email protected] adresine email atabilirsiniz.
 

Ulaşım:

Otobüs ile Burhaniye'ye gelecekseniz, İstanbul'dan Varan, Ankara'dan Kamil Koç'u tercih edebilirsiniz. Burhaniye'den taksiyle Altın Camp'a gelmek yaklaşık 17-20 TL tutuyor. Ayrıca şehir otobüsleri 500metre mesafedeki durağa geliyor.
Arzu ederseniz, 10km uzaklıktaki Edremit Havaalanı'na uçakla da gelebilirsiniz. Geçen sene havaalanından Altın Camp'a taksiyle gelmek 30 TL civarında tutuyormuş .

Ücret:

1. Seviye Kurs ücreti 400 TL + 20 TL görsel materyal olup, tüm dersleri kapsamaktadır. Bu ücret tesiste nakit olarak ödenecektir.
İki seviyeye birden katılanlar için toplam kurs ücreti: 650 TL + 20 TL görsel materyal
Konaklama ücreti: 7 gece için yarım pansiyon (kahvaltı + akşam yemeği dahil) içecekler hariç toplam konaklama:
- 2 kişilik odada kişi başı 700 TL
- 3 ve 4 kişilik odalarda kişi başı 630 TL
- Çadırda konaklama kişi başı 455 TL
- 1 kişinin iki kişilik odada tek başına kalması durumunda 910 TL

2. seviye kurs ücreti 350 TL olup, tüm dersleri kapsamaktadır. Bu ücret tesiste nakit olarak ödenecektir.
İki seviyeye birden katılanlar için toplam kurs ücreti: 650 TL + 20 TL görsel materyal
Konaklama ücreti: 6 gece için yarım pansiyon (kahvaltı + akşam yemeği dahil ) içecekler hariç toplam konaklama:
- 2 kişilik odada kişi başı 600 TL
- 3 ve 4 kişilik odalarda kişi başı 540 TL
- Çadırda konaklama kişi başı 390 TL
- 1 kişinin iki kişilik odada tek başına kalması durumunda 780 TL

*Fiyatlara KDV dahildir.
**Odalarda duş ve tuvalet bulunmaktadır. Çadırda kalanlar için ortak duş/tuvalet ve mutfak mevcuttur
***Çadırda kalacak olanların kendi çadırlarıyla gelmeleri gerekmektedir.
**** Kahvaltıda çay ve kahve fiyata dahildir. Su, soda, alkollü içecekler gibi diğer içecekler ücrete dahil değildir.

Not: Organizasyonun gerçekleşmesi için en az 8, en fazla 16 kişinin katılımı gerekmekte olup, son kayıt tarihi 7 Temmuz'dur. Bu tarihe kadar konaklama ücretlerinin peşin olarak Workshopperz'ın banka hesabına yatırılarak, rezervasyonların kesinleştirilmesi gerekmektedir. 
Yeterli katılımcı sayısına ulaşılamaması sebebiyle organizasyonun iptali halinde, peşin ödenen konaklama bedelleri, Workshopperz tarafından katılımcılara iade edilecektir. Konaklama ücretini ödemiş olan katılımcıların, son kayıt tarihinden sonra rezervasyonlarını iptal etmeleri halinde, konaklama bedeli iade edilmeyecektir. 
Bu organizasyonda Workshopperz, yalnızca konaklama ve koordinasyon hizmetlerini sunmaktadır. Belirlenen kurs ücretinin hocaya ödenmesi ve katılımcılar ile hoca arasındaki diğer her türlü ilişki kapsamında Workshopperz'ın herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Workshoppperz
İletişim: Seda Tüfekcioğlu
email: [email protected] erz.com
telefon: 05322023708
www.workshopperz.com

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye