Vajinit İçin Topikal Tedavi ve Homeopati

Vajinal duş veya fitiller tedavide etkili olmaktadır.

Vajinit İçin Topikal Tedavi ve Homeopati

Topikal Tedavi
Vajinal enfeksiyonlar için Dr. Heron binbirdelik otu, altın mühür, ekinezya, taze sinir otu (Plantago major), sarımsak ve aynısefa gibi antiseptik bitkilerden, karakafes yaprakları gibi teskin edici otlardan oluşan bir vajinal duş öneriyor. Aynısefa hem antiseptik hem de onarıcı özelliğe sahiptir. Bu duş yerine acidophilus ile duş da yapılabilir.  Dr. Hudson tarafından reçete edilen fitil, toz borik asit ve üç bitki içerir: berberis, altın mühür ve aynısefa (tümü antifungal). Bu kapsül formunda hazırlanır. Fitil çok işe yaradığı için doktor artık vajinal duş reçete etmemektedir. 

Diğer duşlar elma sirkesi ile (bir litre suya iki yemek kaşığı), acidophilus ile (bir litre suya iki açılmış kapsül) veya kapsül veya taze suyundan sarımsağı suda çözerek hazırlanabilir. Topikal pau d’arco, kara ceviz  ve sulandırılmış çay ağacı yağı seçenekler arasındadır ve E vitamini kremi kaşıntıyı rahatlatmak için kullanılabilir. 

Homeopati
Dr. Lockie ve Geddes vajinal mantar (candida) enfeksiyonlarında acil durumda, kısa süreli tedavi genellikle aşağıdaki homeopatik ilaçları öneriyor (6C etkide, 5 güne kadar her gün altı kez alınması gerekiyor): 
  • Vajina kuruluğu eşliğindeki mantar enfeksiyonu için: Aconite, Arsenicum, Belladonna, Berberis, Ferrum, Graphites, Lycopodium, Natrum muriaticum, Sepia. 
  • Yoğun vajina kaşıntılı mantar enfeksiyonu için – Caladium, Kreosotum, Lilium
  • Kremsi vajinal akıntılı mantar enfeksiyonu için – Calcarea phosphoric, Natrum phosphoricum, Pulsatilla, Secale
  • Ağrılı vajina yanması ile mantar enfeksiyonu için – Belladon, Berberis, Calcarea phosphorica, Cantharis,  Chamomilla, Chelidonium, Graphites, Kali bichrom, Kreosotum, Mercurius, Natrum muriaticum, Nitricum acidum, Petroleum, Pulsatilla, Sulphur, Thuja
  • Cinsel ilişki sırasında yanma ile ağrılı mantar enfeksiyonu – Kreosotum, Lycopodium, Sulphur

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye