Yağ Yakmak İçin En Etkili 10 Bitki, Vitamin ve Mineral

Kilo verme programınıza dahil edeceğiniz bitkiler, vitamin ve mineraller sayesinde daha hızlı kilo vermeniz ve yağları eritmeniz mümkün.

Yağ Yakmak İçin En Etkili 10 Bitki, Vitamin ve Mineral

Ne yazık ki vücudumuzdaki fazla yağları bir anda eritebilmek için sihirli bir formül mevcut değil. Halen uygun diyet ve yeterli egzersiz, yağların yakımı için en etkili iki yöntem… Ancak kilo verme programınıza dahil edeceğiniz bitkiler, vitamin ve mineraller sayesinde daha hızlı kilo vermeniz ve yağları eritmeniz mümkün… Bunun için size yardımcı olacak listemize göz atmanız ve bu ürünleri diyetinize dahil etmeniz işinizi oldukça kolaylaştırabilir…

1)Yeşil Çay
Yeşil çay metabolizma hızınızı arttırarak daha fazla kalori yakmanızı sağlayacak besinlerin ilk sıralarında yer alıyor. 2005 yılında yapılan ve "The American Journal of Clinical Nutrition” adlı bilimsel yayında yayınlanan bir çalışmaya göre, yeşil çayın içerisinde bulunan "kateşin” adlı maddeler, vücudunuzdaki yağ oranının azalması için bize yardımcı oluyor. Yeşil çayın yağ yakıcı etkisi ise kafeinle beraber alındığında daha da güçleniyor. Bu nedenle yeşil çayı hayatınızdan eksik etmeyerek hem metabolizmanızı hızlandırıp yağ yakımınızı kolaylaştıracak, hem de bu faydalı bitkinin sayısız şifalarından yararlanmış olacaksınız…

2)Acı Kırmızı Biber
Acı kırmızı biberde bulunan kapsisin adlı madde kilo kaybına neden olur. Bu madde sayesinde yağ yakımı kolaylaşır. Kapsisin sadece yağ yakımını hızlandırmakla kalmaz, aynı zamanda vücutta yağ depolanmasını da önler. Bu nedenle yemeklerinizin üzerine bir miktar acı kırmızı biber serperek tüketmeniz tavsiye edilir.

3)Vitamin C
C vitamini metabolizmanızı hızlandırarak, dinlenme esnasında bile daha fazla kalori yakmanıza yardım eder. Bu nedenle C vitamini açısından zengin gıdalar tüketmeniz kilo kaybınıza destek olacaktır. Günde tüketeceğiniz 1 bardak portakal suyu, hem size enerji verip bağışıklık sisteminizi güçlendirecek hem de kalori yakımınızı hızlandıracaktır.

4)Vitamin B-12
Bu vitamin, yağı enerjiye çevirmede de görev alan bir vitamindir. Enerji ise sizi daha canlı ve hareketli yaparak daha fazla yağ yakmanızı sağlayacaktır. Yağsız et, balık ve yumurta, B12 vitamini açısından zengin besinlerdir.

5)Kalsiyum
Kalsiyum açısından zengin bir diyet, obezitenin tedavisinde destek olarak tercih edilebilir. Yapılan bilimsel araştırmalar, yüksek miktarda kalsiyum tüketen kişilerin, dışkı ile daha fazla miktarda yağı vücutlarından attıklarını göstermiştir. Düşük kalsiyum içerikli bir diyet, yağ hücrelerinin daha fazla yağ biriktirerek şişmelerine neden olurken, yüksek kalsiyum içerikli bir diyet bunun tam tersi bir şekilde işlev görür.

6)D Vitamini
D vitamini, vücudun kalsiyumu kullanabilmesini sağlar. Bu vitamin olmadan kalsiyum da etkin şekilde emilerek etki gösteremez.

7)Meyan Kökü
Meyan kökü, vücuttaki yağların erimesine yardımcı olabilir. Özellikle çay şeklinde demlenilerek tüketilebilir. Ancak bir hekimin onayı olmadan 1 haftadan uzun süreler kullanılması önerilmez.

8)İyot
İyot, tiroit bezinin fonksiyonlarını yerine getirmesini sağlayan bir maddedir. Tiroid hormonları iyot sayesinde sentez edilirler ve bilindiği gibi bu hormonlar metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeyi kolaylaştırırlar. Yeterli miktarda iyot alınamadığı için bu hormonların sentez edilemediği durumlarda ise metabolizma yavaşlayarak kilo artışı görülür.

9)Kelp (Deniz Yosunu)
Kelp de tıpkı iyot gibi işlev görerek tiroid hormonlarının düzenlenmesine ve metabolizmayı hızlandırmaya katkıda bulunur.

10)Tarçın
Tarçın hem metobolizmayı hızlandırarak yağ yakımını kolaylaştırır, hem de kan şekerini dengeleyerek açlık krizlerini yatıştırmak için ideal bir bitkidir. Özellikle bir elmanın üzerine serperek tükettiğinizde, tatlı isteğinizi bastırmaya yardımcı olacaktır.

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye