En İyi Anti-Aging Gıdaları

Yaşlanmaya karşı bu gıdaları tüketin

En İyi Anti-Aging Gıdaları

Kabul edelim, hayatımızın kaçınılmaz bir parçası olsa da kimse yaşlanmak istemez. Kontrol edebileceğimiz kısmı ise ne kadar hızlı yaşlandığımızdır.

Hayatımızı yaşama şeklimiz, yavaş ve güzel yaşlanıp yaşlanmayacağımızı belirler. Raflarda sayısız anti-aging (yaşlanma karşıtı) krem bulunsa da bazı yiyeceklerin de yaşlanma belirtileriyle savaşabileceğini biliyor muydunuz?

Bu 8 gıdanın anti-aging özelliklerinden faydalanabilirsiniz:

1- Küçük Taneli Meyveler
Ahududu, böğürtlen, yaban mersini, çilek gibi meyveleri herkes severek yer. Bu meyveler antioksidan bakımından çok zengindir. Antioksidanlar hücre sağlığına yardımcı olur ve hastalıklara karşı korur.

2- Avokado
Avokadolar E vitamini, potasyum ve antioksidanlar için mükemmel bir kaynaktır.

Sarımsağın kokusu faydalarından daha meşhur olabilir. Fakat aslında kolesterolü ve tansiyonu düşürür ve bağışıklık sistemini canlandırmak için mükemmeldir. Virüs ve bakteri karşıtı özelliklere sahiptir, kanser hücrelerinin büyümesini ve yayılmasını engelleyebilir.

4- Yüksek Lifli Tahıllar
Yulaf, esmer şeker ve quinoa çok iyi lif kaynaklarıdır. Lif bağırsak hareketlerini destekler. Yüksek lif içeren bir diyet vücudun atık ve istenmeyen maddelerden kurtulmasına yardımcıdır. Tam tahıllı gıdalar ayrıca kalp krizi, felç ve diyabet riskini düşürür.

5- Koyu Yeşil Yapraklı Sebzeler
Koyu yeşil yapraklı sebzeler antioksidan doludur ve normalden daha hızlı yaşlanmanıza sebep olan serbest radikallere karşı savaşırlar. Özellikle ıspanak ve kara lahana UV ışınlarının negatif etkilerine karşı korur.

6- Kırmızı Şarap
Günde bir bardak kırmızı şarap kalbinizi hastalıktan korur. Kırmızı şarapta resveratrol adlı mükemmel bir antioksidan madde bulunur. Eğer şarap içmiyorsanız resveratrolü takviye olarak alabilirsiniz.

7- Yemişler
Yemişlerde bol miktarda protein, omega-3 yağ asitleri, E vitamini ve kalsiyum bulunur.

8- Bakliyat
Fasulyede sağlığınız için çok gerekli olan bol miktarda antioksidan ve mineral bulunur. Ayrıca içerdikleri lifle de vücudunuza faydalıdır.

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye