Hamilelik ve Doğumla İlgili Öneriler

Sağlıklı bir hamilelik düzgün bir planlama ile başlar.

Hamilelik ve Doğumla İlgili Öneriler

Sağlıklı bir hamilelik düzgün bir planlama ile başlar. Hamile kalmadan  önce iki ebeveyn de tam bir check-up yaptırmalı ve potansiyel risk faktörleri ile ilgili taranmalıdır. İki ebeveyn de kendilerini beslenme, diyet, hayat tarzı seçimleri, doğurma seçenekleri, hamilelik boyunca ne beklenmesi gerektiği, doğumun kendisi ve doğum sonrası bakım konusunda eğitmelidir.

Yoğun olarak taze organik meyvelerin, tam tahılların, organik yetiştirilmiş kırmızı et, beyaz et ve balık etlerinin tüketimi önerilir. Tarımsal kimyasalları arındırmak için organik olmayan ürünler iyice yıkanmalıdır. Tüm işlenmiş ürünlerden, rafine şekerlerden, doymuş yağlardan, kafein, alkol, sigara ve uyuşturuculardan kaçınmak gerekir. Eğer tıbbi ilaçlar kullanılıyorsa sağlık riskleri açısından doktora danışılmalıdır.

Faydalı besin takviyeleri arasında B6, B12, C, D, K vitaminleri, folik asit, bor, kalsiyum ve çinko bulunur. Eğer annenin hemoglobininde eksiklik varsa fazladan demir alınabilir. Doğum kusurlarının riskini azaltmak için fazla A vitaminin (günde 10,000 IU’den fazla) alınmasından kaçınılmalıdır.

Tıbbi bir herbalist ile konuşmadan önce bitkisel ilaçların kullanımından kaçının.

Sağlıklı yaşam tarzı tercihleri (egzersiz, nefes teknikleri, Kegel egzersizleri vs.) ile ilgili kendinizi eğitin ve hamilelik ve doğum sırasında size sunulan tıbbi seçeneklerden haberdar olun. Bebeğiniz doğduğunda emzirmeyi tercih edin. Çünkü bunun bebeğin sağlığını güçlendirdiği ve anne ile bebek arasındaki bağın kuvvetli bir şekilde oluşmasına yardımcı olduğu görülmüştür.

Sağlıklı bir hamilelik ve doğum ihtimalini artırmak için doktorunuzun yanında bir ebe veya doğum koçu ile de çalışmayı düşünün. 

Şu terapiler kalifiye bir sağlık uzmanı tarafından hamilelik ve doğum sırasında uygulanabilir:
  • Akupunktur
  • Çevre Tıbbı
  • Bitkisel Tıp
  • Hipnoterapi
  • Geleneksel Çin Tıbbı

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye