Jivamukti Yoga

Jivamukti “yaşarken özgürleşme” anlamına gelir. Bu modern yoga tarzı New York City’nin en tanınmış yoga stüdyolarından birinden 1984 yılında çıkmıştır. Kurucuları David Life ile Sharon Gannon kendi Aştanga yoga uygulamalarını Şri K. Pattabhi Jouis’in ruhani öğretileriyle birleştirmiştir. Jivamukti yogada en önemli şey yoga felsefesini günlük hayata uygulamaktır.

Jivamukti Yoga

Öğretmen yetiştirme konusunda gösterdikleri özenle ünlüdürler ve özellikle Amerika’da çok yaygın bir yoga tarzıdır. Bununla birlikte dünyanın önemli kentlerinde stüdyoları vardır.

 

Bir Jivamukti Sınıfından Ne Bekleyebilirsiniz?

 

Jivamukti bir vinyasa tarzı uygulamadır ve sınıflar fiziksel olarak yoğun olabilir. Her sınıfın bir teması vardır ve bu tema yoga metinleri, meditasyon, asana, pranayama ve müzikle incelenir.

 

Jivamukti Size Uygun mu?

 

Jivamukti vücutlarını iyice çalıştırmak isteyenler için uygun bir yoga tarzıdır. Ayrıca belli dozda zikir ve felsefe içerdiği için daha fazlasını alabilirsiniz. Öğretmenler günlük hayattan ve çağdaş müzik parçalarından örnekler vererek yoga ilkelerinin nasıl uygulanabileceği hakkında bilgiler verirler. Bu yüzden derslerde hep konuşma vardır. Seanslar genellikle hafif, etkileyici ve eğlencelidir.

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye