Bis Yo

Bisiklet ile yoga gibi çok farklı iki aktivitenin birleştirilmesi fikrinin saçma olduğunu düşünüyorsanız, bir daha düşünün. Yoga ve evde bisiklet kullanma eğitmeni olan Curt Dalton fitness ve genel sağlık için yeni, bütünsel ve evrimci bir yaklaşım olan Bis Yo’yu bulmuştur.

Bis Yo

Bis Yo/Bisiklet Yoga azami fiziksel ve ruhsal sonuçlar elde etmek amacıyla varlığımızın bütün yönlerini tek bir noktaya odaklamaya yardımcı olan bir saatlik bir bütüncül kardiyo egzersiz programıdır. Bir Bis Yo sınıfı kasları güçlendirme, eklemleri ısıtma ve kayganlaştırma ve zihin/beden enerji merkezlerine odaklanma için 10 dakikalık bir yoga sınıfıyla başlar. 10 dakikalık bir yoga ısınmasının ardından yaklaşık 40 dakikalık bir evde bisiklet sınıfı gelir. Bisiklet sürme sırasında enerji merkezlerimize, görselleştirmelerimize ve nefes davranışımıza özel bir dikkat sarf edilir. Negatif enerjiyi serbest bırakmak, vücudumuzu detoks etmek ve yüksek enerji alanlarımızı arttırmak azami fiziksel performansa ulaşmanın bu egzersizdeki anahtar noktalarıdır. Bisiklet sınıfının sonrasında zihnimizi tekrar odaklamak, vücudumuzu sakinleştirmek ve bedenimizde bir pozitif enerji akışını sağlamak için bir 10 dakikalık daha yoga egzersizi yapılır.

 

Batıda geliştirilen birçok egzersiz programı, bildiğimiz üzere, kas güçlendirme, beden mekaniği çalışmaları, dayanıklılık ve direnç üzerine odaklanır. Oysa yoga uygulaması yavaş hareketlere ve düzgün nefes almaya odaklanır. Bis Yo her iki tarafında en iyisini kendinde birleştirme iddiasındadır. Bir saat içinde Bis Yo size hep Batı’nın tipik fitness programını hem de Doğu’nun vücut, zihin ve ruhu birleme kadim uygulamasını yaşamanızı sağlar. Bis Yo yaş, cinsiyet veya hayat tarzı ne olursa olsun hemen herkes tarafından yapılabilir. Dalton bu programı daha eğlenceli hale getirmek için sınıflarda müzik kullanmaktadır. Müzik seçimi konusunda kursa katılanların tercihi gözetilmektedir.

 

Eğer yoganın bütüncül ve ruhsal yaklaşımını fiziksel yön üzerine odaklanan fitness bedensel çalışma programı arasındaki mesafeyi kapatacak farklı bir egzersiz programı istiyorsanız Bis Yo tam sizin için biçilmiş kaftandır.

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye