Kabakulak ve Alternatif Tedavisi

Kabakulakta yüksek ateş ve tükürük bezlerinin aşırı şişmesi görülür.

Kabakulakta yüksek ateş ve tükürük bezlerinin aşırı şişmesi görülür. En çok kulak memesi civarındaki bezler etkilenir ancak dilin altındaki bezler de şişebilir.

Bitkisel Tıp: David Hoffman kabakulağın medikal ilgi gerektirdiğini söyler. Yoğurtotunun dahilen kullanımını önerir.

Ayurvedik Tıp: Kabakulak gibi hastalıklarda belirtileri baskılamaktansa olmalarına izin vererek hastalığın vücut tarafından atılmasını desteklemek daha iyidir. Dolayısıyla şişme istenmeyen bir şey değildir ve kuru üzüm suyu içerek (1-2 bardak suda 20-30 kuru üzüm kaynatılır) desteklenebilir. Günde bu karışımdan birkaç bardak içerek hastalığın kendini ifade etmesi sağlanır, virüs kontrol altında tutulur. Ayrıca beslenmeye destek olunur çünkü bu hastalığa sahip çocuklar genellikle yemekte zorlanır. Bezlerin üstüne hardal koyulması yardımcı olabilir. Sandalağacı konulması ise belirtiler akutsa ve kontrol altına alınması gerekiyorsa faydalıdır.

Geleneksel Çin Tıbbı: Kabakulak hastalığının sürecini tamamlamasına izin vermek dışında karahindiba gibi bitkiler dahilen kullanılabilir veya toz halindeki bitkiler aloe veraya katılarak oluşturulan macun şişkinliklerin üzerine koyulabilir. Bu sayede şişme azaltılacaktır.

Homeopati: Kabakulak için faydalı homeopatik formüller arasında Apis mel., Belladonna, Bryonia, Pulsatilla yer alır. 

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye