Kanser Tedavisinde Ukrain

Ukrain vücudun sağlıklı dokularına ve kansere karşı savunma mekanizmalarına zarar vermez, hatta onları güçlendirir.

Ukrain, basurotu veya kırlangıç otu adlarıyla bilinen Chelidonium majus bitkisi ve tiofosforik asit (thiotepa adıyla da bilinir, orijinal kemoterapötik maddelerden biridir) kombinasyonundan elde edilir. Bu kombinasyon tiofosforik asidin içinde bulunan alkaloidlerin toksik etkisini nötrleştirmektedir; bu sayede Ukrain neredeyse tamamen non-toksiktir. Ukrain vücudun sağlıklı dokularına ve kansere karşı savunma mekanizmalarına zarar vermez, hatta onları güçlendirir.

Klinik araştırmaların sonuçlarına göre Ukrain bağışıklık sistemlerini canlandırmak ve tümör büyümesini engellemek yollarıyla ölümcül kanser hastalarının genel durumunu iyileştirmekte ve hayatta kalma sürelerini uzatmaktadır. Ukrain tedavisi üzerine yapılan iki çalışmada çok önemli klinik faydalar (tümör gerilemesi) hem akciğer kanseri hem de rahim ağzı kanseri hastalarında gözlenmiştir. Ukrain birçok çeşit farklı kanser hastasında bağışıklık sistemini güçlendirmektedir; tutarlı bir şekilde T yardımcı hücrelerin sayılarını artırır, bunlarsa kilit bağışıklık sistemi aktivitelerini düzenlerler. Aynı zamanda Ukrain hem normal hem de kötü huylu hücrelerin içindeki oksijen oranını artırır. Normal hücrelerde oksijen sabitlenir, kanserli hücrelerde ise oksijen tüketimi sıfıra iner. Bu noktada kanser hücreleri "nefes almayı” bıraktığı için Ukrain tedavisinden 15 dakika sonra ölürler.

Ukrain ayrıca kanser hücrelerinde genetik materyal ve protein sentezini sınırlarken normal hücrelerde bunu yapmaz. Ukrain’in akciğer, kolon, böbrek, yumurtalık, meme, beyin kanserlerinde, melanom ve lösemide kanserli insan hücre dizilerinin, 60’ının 57’sinde büyümeyi tamamen durdurmasının sebebi bu olabilir. Sadece iki lösemi hücre dizisi ve 1 beyin kanseri hücre dizisi Ukrain tarafından engellenememiştir. Ancak yüksek konsantrasyonda (100 mcg/ml) Ukrain 60 insan hücre dizisinin tümünde büyümeyi engellemeyi başarmıştır. Ayrıca Ukrain kanser hücrelerine karşı yüksek derecede seçicidir ve mor ötesi ışık altında parlar. Dolayısıyla bir kitlenin kötü huylu olup olmadığını belirlemeye de yarayabilir.

Viyana’dan bilim adamları farklı evrelerde kanserlere sahip 26 hasta üzerinde 10 yıl süren Ukrain araştırmaları yapmıştır. Gelişmiş evredeki metastaz kanserlerde bile kanserin tamamen gerilemesi başarılmıştır. Ukrain’le en iyi başarı oranları (%93) henüz metastaz olmayan tümörün en erken gelişim evrelerinde kullanıldığında yakalanmıştır. Minimal metastazın olduğu ikinci evrede başlandığında başarı oranı %72, gelişmiş metastaz kanserin olduğu üçüncü evrede başarı oranı %30’dur. 

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye