Mutfağınızdaki Malzemelerle Hazırlayabileceğiniz Doğal Yüz Maskeleri

Cildinizde harikalar yaratacak ve cildinizin çarpıcı görünümünü tekrar kazanmasını sağlayacak yüz maskelerini mutfağınızdaki malzemelerle nasıl hazırlayabileceğinizi merak mı ediyorsunuz?

Mutfağınızdaki Malzemelerle Hazırlayabileceğiniz Doğal Yüz Maskeleri

Doğru tarifleri ve uygulamaları bildiğiniz sürece bu mümkündür. Bu tarifleri, güzellik uzmanından randevu almadan, evinizde yüz maskeleri hazırlamak için kullanabilirsiniz.

Kimyasal nitelikli bütün kozmetikler hem çok para ödemenize neden olur hem de bunların yan etkileri olabilir.

Bu komplikasyonlardan korunmak için, ev yapımı yüz maskeleriyle cildinize doğal bir şekilde bakım yapmak daha iyidir.

Doğal Olun

Ev yapımı maskeler çok etkili ve doğaldır. Bunlar, yüksek fiyatlı güzellik ürünlerine nazaran, amaca daha iyi hizmet eder. Bu maskeler eski tecrübelerden faydalanılarak bulunmuştur.

Bunları Deneyin:

Bu ev yapımı yüz maskeleri, herhangi bir yan etki ve komplikasyon olmaksızın, kesinlikle iyi sonuçlar sağlayacaktır. Bu basit malzemelerin, cildinizin yenilenmesine ve canlı görünümünü tekrar kazanmasına nasıl yardımcı olduğunu öğrenin. Belki daha önce bu malzemelerin, yemek dışında cilt bakımı için de kullanılabildiğini duymamıştınız. 

Mayonez

Evet, mayonezin tadı güzeldir. Ama bunun cildinizde harikalar yaratabileceğini biliyor muydunuz? Hayır mı? O zaman bunu bugün deneyin! Mayonezi yüzünüze sürün ve yaklaşık 15-20 dakika bekleyin. Daha sonra soğuk suyla durulayın. Cildinizin hemen pürüzsüz ve esnek bir hale geldiğini göreceksiniz.

Bal

Yaklaşık 15 dakika, doğrudan yüze ve boyna sürülen balın cilde ışıltı verdiği ve ayrıca cildin rengini hafifçe açtığı kanıtlanmıştır. Domates ve bal karışımı, yağlı cilt için idealdir.

Muz ve bal da, cildi sıkılaştırmak için iyidir. Magnezyum sütünü cildinize sürün ve kurumasını bekleyin. Daha sonra ılık suyla durulayın.

Normal ve karma cilt tipleri için de bazı öneriler vardır. Bir yumurtayı, önceden pişirilmiş yarım fincan yulaf ezmesi ve bir çay kaşığı zeytinyağıyla pürüzsüz olana dek karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürün ve 15 dakika bekledikten sonra durulayın. Farkı göreceksiniz!

Bir yumurta sarısı, bir çay kaşığı bal, bir çay kaşığı zeytinyağı ve biraz E vitamini yağı, kuru cilt için mükemmeldir. Bu karışım, kuruluğu önler ve kuru cilt için gereken nemi sağlar. Ayrıca kışın bütün cilt tipleri için idealdir.

Yumurta

Cilt bakımı için yumurta akını kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey, yumurta akını iyice çırpmak ve doğrudan yüzünüze sürmektir. Bu hemen kurur. Cildinizin temiz ve sıkı olduğunu hissedersiniz.

Artık, doğal bir cilt bakımı için mutfağınızdaki malzemelerle hazırlayabileceğiniz yüz maskelerini biliyorsunuz.

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye